Yüz Yogası Nedir ? Nasıl Yapılır ?

0

Yaş ilerledikçe kendimizi daha halsiz hissedebiliriz. Özellikle yüzünüzde oluşan kırışıklıklar ve dış faktörlerden kaynaklı sarkabilen yüz yapınızı bakımlı hale getirmek için yüz yogası yöntemi uygulanabilmektedir. Zamanla yüz kasları zayıflar ve yanaklarda sarkma görülebilir. Çeşitli yoga teknikleri sayesinde artık bu sorunlara bir çözüm bulunmuştur.

Yüz Yogası Nedir ?

Yoga vücuda sakinlik veren bir hareketler bütünüdür. Yüz yogası ise, yüz bölgesindeki belirli noktalara uygulanan teknikler ile yüzdeki kan akışının artmasını sağlamak amacıyla uygulanmaktadır. Parmaklarla yapılan bu yöntemle, kişinin yüz hatlarındaki kan dolaşımı artacağından, rahatlık hissi yaşatmaktadır.Asya ülkelerinde yüz yogası tekniği sıklıkla uygulanmakta ve olumlu sonuçlar göstermektedir. Ülkemizde de yüz yogasının tercih edilmesi, her geçen gün artmaktadır.

Yüz Yogası Nasıl Yapılır ?

Yüzümüzün alın bölgesinden başlanan ve aşağı doğru parmaklarla beraber bir yol izlenir. Masaj hareketleri ile gerçekleştirildiğinden en az 4 parmağınızı bu şekilde hareket ettirerek masaj uygulaması yapabilirsiniz. Hafif hareketlerle başlayan ve bir süre daha devam ettirilen yüz yogası işlemi, dairesel hareketlerle desteklenerek sonlandırılmalıdır. İlerleyen zamanlarda yüzünüzdeki kırışıklıkların ortadan kaybolduğunu ve yüzünüzün eskisinden daha hafif bir hâl aldığını görebileceksiniz. Yanak bölgesine de uygulama yapılabilmektedir. Ellerinizle yanak bölgesini kavrayarak masaj yapabilir ve yanaklarınızın zamanla rahatlamasını sağlayabilirsiniz.

Yüz Yogasının Faydaları

Kan dolaşımını hızlandırarak rahatlık hissi veren yüz yogası tercih edilmesi gereken yöntemlerden biridir. Alın bölgesindeki kırışıklıklara da iyi gelen yüz yogası, cilt yağlanmalarını da ortadan kaldırabilmektedir. Göz çevresine de uygulanabilen yüz yogası, çatlak ve kırışıklıklara da iyi gelmektedir. Doğal yöntemlerle yapılan yüz yogasının nasıl yapıldığını ve faydalarını sizlerle paylaştık. Eğer yüz çevrenizde kırışıklık ve zamanla ağırlaşan halsizliği hissedebiliyorsanız, yüz yogası başvurmanız gereken ilk uygulamalardan biri olmalıdır.

HENÜZ YORUM YOK