Yumurtalık Kistleri İçin Doğal Reçeteler

0

Yumurtalık Kistleri

Kistlerin çoğu zararlı ve kendiliğinden geçer. Doktor kontrolü altında olması gereklidir. Çünkü büyüyüp problemler yaşatması sakıncalı olabilir. Karnınız büyüyüp şiştiği zaman belirtileri olabilir. Hazımsız hissediyorsanız ve iştahınız yoksa doktorunuza başvurmanız gereklidir.

 

Diğer belirtileri;

– İlişki yaşarken ağrı yaşamak

– Midede bulantı

– Ateş yükselmesi

– Kabızlık

– Kasık ağrısı

– İdrarda yanma sıkıntısı çekme

– Doğurma sıkıntıları yaşamak

– Uyluk kemiğinde sık sık ağrı yaşamak

Çeşitleri İse Şunlardır;

– Kistadenom: Döngüde folikal çıkar ve yumurtalık açığa çıkar.

– Dermoid Kist: Kansere neden olan bir kist çeşididir.

– Endometrioma: Diğer adı çikolata kistidir. Çikolatayı andırdığı düşünülür.

– İşlevsel Yumurtalık Kistleri: Sarı cisim genişlediği zaman veya foliküllerin meydana gelmesi ile oluşurlar. Diğer bir adı fonksiyonel kistlerdir.

– Corpus Liteum: Sarı cismin çok fazla büyümesiyle meydana gelirler. Bu kist oluştuğunda adet kanaması gecikir.

Yumurtalık Kistleri İçin Doğal Reçeteler

Soğan kürü: Soğan kürünün yumurtalık kistleri için çok faydalı olduğu uzmanlar tarafından teyit edilmiştir. Yumurtalık kistlerinden ” Polikistik Over ” kistine iyi geleceğini düşünülüyor. Hazırlarken bir adet orta boy soğana ihtiyacınız var. Bir kaba su koyarak onu kaynatmanız gereklidir. Soğanları 4 parçaya bölerek kaynamış suyun içine atın. 5 dakika daha kaynadıktan sonra bu suyu için. Her akşam yaparsanız yumurtalık kistlerine iyi gelecektir.

Egzersiz Yapmak: Düzenli olarak egzersiz yapmanın yumurta kistlerine iyi geleceği düşünülüyor. Bu sayede kistler ortadan kalkacaktır. Düzenli yapmaz iseniz bir işe yaramayacaktır.

Aslan Pençesi Kürü: İhtiyacınız olan şey testere dişli aslan pençesidir. Kaynar suya testere dişli aslan pençesini attıktan sonra 5 dakika kaynatın. Bu kürü 2 hafta boyunca günde bir kere yapar iseniz yumurtalık kistleri kaybolacaktır.

 

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here