Yosun Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?

0

Yosun yağı su altı ve su üstü yosunlarından elde edilmektedir ve içerisinde fazla miktarda mineral ve vitamin bulunmaktadır. Peki, bu bitkisel tedavinin cilde faydaları nelerdir?

Yosun Yağının Cilde Faydaları

Cildi yumuşatma görevi gören yosun yağı, içerdiği mineraller sayesinde cildi ayrıca temizleme görevi görür. Aynı zamanda içeriğinde kalsiyum ve magnezyum da bulunur. Cilde sağladığı mineraller sayesinde vücudun nem dengesini koruyarak enzimlerin çalışmasını sağlar. Bitkisel bir ilâç olan yosun yağı selüloit için de faydalıdır.

Aynı zamanda ciltte oluşan çatlak ve lekelere de iyi gelen yosun yağının daha fazla faydası da bulunmaktadır. Saçlarınıza uyguladığınızda saç dökülmelerini önler ve saç köklerinin güçlenmesini sağlar. İçerdiği A ve E vitamini sayesinde vücuda oldukça faydalıdır. Gözaltı morluklarına da iyi gelen yosun yağı, cilt bakımında oldukça etkilidir. Silenyum maddesi bulunduğundan cildi sağlıklı bir şekilde güçlendirme görevi de görmektedir. Az miktarda kullanıldığında bile yumuşak ciltlere sahip olmanız mümkündür.

Metabolizmayı ve kan dolaşımını hızlandırarak zayıflama üzerinde de etkilidir. Vücutta biriken toksit maddeleri kolayca dışarı atar. Ayrıca kirlerin birikmesiyle oluşan tozları temizler ve sağlıklı bir vücuda kavuşturur.

Yukarıda görüldüğü üzere yosun yağının birçok faydası bulunmaktadır. Hem cilde, hem saçlarınıza hem de metabolizmanıza olumlu etki yaratan yosun yağının sürekli kullanımında fayda vardır. Cilt bakımı anlamında tercih edebileceğiniz bitkisel ilâçlardan biri diyebileceğiniz yosun yağı, erkek ve kadın tüm bireylerin ciltlerine uygulayacağı yumuşatma maskesi olarak da adlandırılır

HENÜZ YORUM YOK