Yeni Evlilere Mutlu Yaşam Önerileri

0

Evliliğin ilk yılları çok güzel olduğu zamanlar aynı zamanda sıkıntılı durumlara da sebep olabilmektedir. Çünkü yeni bir hayata alışma sorunu başlar. Yeni bir ev yeni bir düzen bazen bu olumsuz bir durum yaratabilir. Eskilerin söylediği o lafı kafanızdan atın bekarlık sultanlıktır lafı yerinde bir laf değildir. Evli iseniz eşinizle zaman geçirin. Eski bekarlık alışkanlıklarınızdan vazgeçin.
Eşinizle sağlım bir iletişiminiz olsun eşinizle iki medeni insan gibi konuşun. Konuşmalarınız saygı çerçevesinde olsun. Eşinizi dinlemeyi öğrenin. Aranızda oluşan tartışmaları uzatmayın arayı düzeltmeye bakın. Eğer bir sorunuz olduysa bunu susarak değil konuşarak halledin. Eşinize karşı hoşgörülü nazik saygılı ve kibar olunuz. Ona değer veriniz onun sizin için değerli odlunu ona hissettiriniz. Eşinizle asla aile konusunda tartışmayınız. Eşinizi ailesi ve sizin arasında bir seçim yapmaya zorlamayın.
Eşinize zaman ayırın. Sürekli çalışıyorsanız bile en azından eve geldiğiniz zaman onunla TV izleyin bir film izleyin. Onu sevdiğinizi ona söyleyin. Eşinizle evlendikten sonra sabırlı olmayı öğrenin. Eğer eşiniz maddi sıkıntılar yaşıyorsa her zaman yanında olun. Çünkü erkekler şefkate ihtiyaçları vardır. En güçlü erkeğin arkasında mutlaka başarılı bir erkek vardır. Zor olmayın yani eğer eşinizle bir konu hakkında ters düşmüşseniz illa benim dediğim olacak diye diretmeyin karşılıklı anlayış içinde bu sorunu çözebilirsiniz. Fedakâr olunuz. Eşinizin size ihtiyacı olduğu zamanlarda yanında olunuz. Onun sorunu sizinde sorununuz olsun. Onu sahiplenin ona değer verdiğinizi sevdiğinizi ona hissettirin. İş yerinde oluşan bir problemi eve taşımayınız. O problem evin kapısından içeri girmesin. Bu önerileri dinlediğiniz vakit mutlu bir evlilik yapmış olursunuz.

HENÜZ YORUM YOK