Varis Kremleri

0

Kadınlar için büyük bir sorun haline gelen varisler, bacak bölgesinde güzel olmayan görüntülere sebep olmaktadır. Bu yüzden varis kremlerine olan ilgi büyüktür. Kullanacağınız kaliteli varis kremleri, damarların görünümünü küçülterek, bacaklarınızdaki şişleri indirmekte ve yan etkilere sebep olmamaktadır. Bazı uzmanlar atkestanesi sayesinde üretilen bitkisel ürünlerin, çok erken yaşlarda bu durumun yaşanmaması için, kullanılması gerektiğini belirtiyor.

Varis Nedir?

Bacaklardaki toplardamarların uzaması, genişlemesi yada kıvraklaşmasıyla oluşan varisler, uzun süre ayakta çalışan yada masa başında hareketsiz olarak çalışan kişilerde daha sıklıkla görülmektedir. Hamile bayanlarda, yaşlılarda da bu durumun sık yaşandığı görülmektedir. Bu rahatsızlık ilerledikçe, bacaklardaki ağrının artmasına, ödemlere yada gece kramplarına sebebiyet verdiği bilinmektedir.

Varis’in Çözüm Yöntemleri

En etkili çözüm yönteminin varis kremleri içerisinde atkestanesi olduğu bilinmektedir. Varis rahatsızlığı ile bizlerde oluşan ödem ve ağrı, bu krem sayesinde giderilebilmektedir. Kullanımından sonra herhangi bir yan etki durumunun da söz konusu olmadığı bu krem çeşidi, özellikle tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda bu bitki kan şekeri düzeyini düşürdüğünden, diyabet hastaları için uygun olmadığını da hatırlatmak isteriz. Klasik varisler ve cilt altında oluşan küçük damar varisleri, kozmetik problemlere de sebep olmaktadır. Klasik cerrahi yöntemlerin dışında, damar içi uygulamalarında yapılabildiği lazer yöntemleri de bulunmaktadır ve bu yöntemin başarı oranının %97 olduğu söylenir.

Varis sorununa karşı en etkili çözüm yöntemlerinden bahsettik. Eğer böyle bir rahatsızlığa yakalanma oranınız yüksek ise, tedbiri şimdiden almanızı tavsiye ederiz.

HENÜZ YORUM YOK