Tonik Nasıl Kullanılır ?

0

Tonik uygulaması, günlük cilt bakımından sonra yapılan rutin bir iştir. Cildinizin temizlenmesinin ardından yüzünüzde kalan artıkları temizleme görevi üstlenen bu ürün, gözeneklerinizi sıkılaştırarak sağlıklı bir cilde sahip olmanızı da sağlar. Alkol ve su karışımıyla birlikte hazırlanan tonik, bazı ciltlerde yan etkilere sebep olabilir. Bu yüzden en sağlıklı olanı maden ve gül suyu karışımından elde edilecek olan toniklerdir.

Farklı sonuçlar almanıza neden olabilecek olan tonikler çoğu zaman olumlu sonuçları beraberinde getirir. Canlandırıcı ve rahatlatıcı özelliğe sahip olan tonikler ciltler arasında farklı seçimlerle yapılabilir.

Alkolsüz Tonikler: Genelde normal ve kuru cilde sahip olanlar tarafından tercih edilmelidir. Cildinizin kurumadan bakımını sağlar ve gözeneklerinizi temizler

Hafif Alkollü tonikler: Yağlı ciltler için kullanılan hafif tonikler, cildinizin nefes almasını sağlar ve tercih edilmesi gerekir.

Tonik Kullanımının Faydaları

Cildinizdeki temizliğe son noktayı koyar. Yani cilt temizliğinden sonra yüzünüzde kalan kir, makyaj kalıntıları ve yağ tabakasını yok eder. Bu yüzden tonik kullanımı oldukça faydalıdır. Ayrıca gözenekleri sıkıştırıcı özelliği sayesinde, yüzünüzün nefes almasını sağlar.

Nasıl Kullanılır?

Cilt temizliğinden sonra sabah ve akşam olmak üzere bir pamuğa tonik dökün ve nazikçe yüzünüze uygulayın. 2-3 dakika arasında yüzünüzde bekletin ve yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bu kullanımdan sonra yüzünüze nemlendirici krem uygulaması yaparak cildinizin güzel bir görünüme sahip olmasında etkili olabilirsiniz. Normal toniklerin yanı sıra sprey toniklerde bulunmaktadır. Uzmanlar tarafından önerilmese de bu tonikleri satın alarak cildinize sprey yöntemiyle uygulayabilir ve temizliğini sağlayabilirsiniz. Yüz bakımı çok önemlidir. Gün içerisinde sürekli olarak dış faktörlerden kaynaklı görünmez kir oluşumuna sebep olduğundan, düzenli bir şekilde yaptığınız makyaj uygulamalarından sonra tonik kullanımı en önemli durumlardan biridir.

 

HENÜZ YORUM YOK