Takma Kirpik Nasıl Çıkarılır?

0

Bayanların gizli güzellik formülü olarak nitelendirilebilecek olan takma kirpikler, daha güzel ve anlamlı bakışlar atmanızı sağlıyor. Kirpiğiniz seyrek ve az ise, çekici bakışlar için takma kirpik kullanımını tavsiye etmekteyiz.

Kozmetik ürünleri satıcılarından ve eczanelerden alabileceğiniz takma kirpikleri rahatlıkla takabilir ve harika gözlere sahip olabilirsiniz. Bu ürünlerin çıkarılması konusunda da sizlere birkaç tavsiyede bulunmamız gerekiyor. Göz makyajı temizleyicisi kullanmanız gerekmektedir. Pamuğa bir damla damlatarak göz kapağınızın üzerinde 30 saniye bekletin. Pamuk göz kapaklarınızı yumuşatacağından dolayı takma kirpiklerinizin çıkarılması oldukça kolay hale gelecektir. Göz içerisinde herhangi bir kimyasal maddenin bulaşmaması için bu duruma özenle dikkat etmelisiniz.

Günümüzde özel günlerde daha çok tercih edilen takma kirpikler bayanlar için olmazsa olmaz niteliktedir. Çünkü gözlerinizde ve yüzünüzde çok güzel bir farklılık ortaya çıkararak, kendinizi daha özel hissetmenizi sağlamaktadır. Kullanılışı esnasında kutusundan çıkarırken oldukça dikkatli olmanız gerekecektir. Sert bir müdahale sonucunda takma tırnaklarınızın şekli bozulabilir ve kirpiklerinize uygulanması imkânsız hale gelir. Göz için uygun olup olmadığını kontrol ettikten sonra kullanılması gereken ve özel bir yapıştırıcıyla kirpiklere yerleştirilen bu ürünler, sırasıyla kirpiğinizin baş orta ve uç kısımlarının yapıştırılmasıyla kullanılır. Ürünü kullandıktan sonra üzerine mutlaka rimel sürmenizi de tavsiye ederiz. Gerçek kirpikleriniz ile takma kirpikleriniz rimel sürülmediği takdirde birbirine harmanlanabilir. Takma kirpiğin özelliklerinden bahsettik. Eğer gözlerinizdeki farklılığı dışa vurmak istiyorsanız, kesinlikle kullanmalı ve dikkat çekici özelliğinizle güzelliğinizi ön plana çıkarmalısınız.

HENÜZ YORUM YOK