Suna Dumankayadan Doğal Güzellik Sırları

0

Bayanlar, güzelliğiniz için ,daha genç gözükmek için ve daha sıralayabileceğimiz onlarca sebep için kozmetik ürünlerine tonla para ve umut harcamanıza gerek yok. Şimdi önemli güzellik uzmanlarımızdan Suna Dumankaya sırlarını sizlerle paylaşacağız.

Öncelikle cildinize herhangi bir maske veya besleyici losyon uygulaması yapmadan önce uygulama yapacağınız bölgeyi temizlemelisiniz. Kullanacağınız malzemelerin karışımları yapacağınız kasenin, kaşığın ve yüzünüze değdireceğiniz pamuğun veya uygulama maddesinin hijyenik olmasına ve yıkanacak bir madde ise iyice bol su ile yıkanmasına özen göstermelisiniz. Bu unsurlara dikkat ettiğinizde cildinizi çeşitli enfeksiyonlara ve iltihaplanmalara karşı korumuş olacaksınız ve siyah nokta gibi istenmeyen görüntülerin oluşumunu azaltmış olacaksınız. Dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli noktada şu :hazırladığınız maskeyi ve losyonu günlerce dolapta bekletmeden taze şekilde her seferinde yeniden hazırlayarak uygulamalısınız. Bekletilen maskeler besleyici değerini ve etkisini zamanla kaybeder.

Şimdi maske tariflerine geçelim. 

  • Bir adet orta boy havucu ince rende ile rendeleyin ve üzerine
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ekleyip iyice karıştırın.

İster yiyerek tüketebilir isterseniz de robottan geçirerek püre haline getirip maske olarak uygulayabilirsiniz. Bu karışım cilde uygulandığında nem oranını arttıracak ve kırışıklıklar için etkili olacaktır. Yiyerek tükettiğinizde de bağırsak hareketlerini hızlandırarak toksin atımını sağlayacaktır.

Şimdide cilt temizlemek için hem besleyici hem de pratik bir losyon tarifi vereceğim.

  • 100 ml biberiye yağı
  •  150 ml doğal gül suyunu karıştırarak can bir sprey şişeye koyun ve dolapta tutun. Her gece yatmadan cildinize püskürtün ve pamuk ile temizleyin. Hem cildinize nem kazandıracak hem de hücreleri besleyerek canlılık katacaktır.

HENÜZ YORUM YOK