Siyah Göz Makyajı

0

Siyah göz rengine sahip olan bayanlar, göz hatlarına uyguladığı siyah göz makyajlarıyla daha güzel ve çekici görünebilirler. Önemli olan doğru makyaj tekniğini kullanmaktır. Siyah makyaj konusunda genel olarak koyu tonlar kullanmalısınız.

Siyah Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Özellikle göz rengi siyah olan bayanların tercih ettiği buğulu şekilde yapılan göz makyajlarının yapılması kolay hale gelmiştir. Göz üzerine sürülen farların rengi genelde koyudur. Gözaltlarına da koyu renkte kalem çekimi yapılarak makyaj fırçası tarafından düzenli bir şekilde dağıtılır. Eğer makyaj malzemeleriniz yanınızda yok ise, göz kalemi kullanarak ta makyaj ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Siyah ve büyük göz yapısına sahip olan bayanlar, mavi renk tonlarını da kullanabilir. Özellikle, koyu mavi ve gri tonları da tercih edilebilir. Güzelliğinizi ön plana çıkarmak için siyah rimel kullanımı da yapabilirsiniz. Dikkatli ve ince dokunuşlarla kendinizi gösterebilir ve hatlarınızı belirgin halde yansıtabilirsiniz. Son dönemde sık kullanılan pastel tonları da, göz renginizi ortaya çıkarabilir ve bunun yanında kullanacağınız açık mavi ya da pembe gibi tonlar da, belirgin göz özelliklerinizi gösterebilir. Sert bir görünüme sahip olmak isteyen bayanlar da, gözaltlarına ince siyah kalemleriyle hat çekebilir ve sert bakışlı bir görünüme sahip olabilirler.

Bu şekilde uygulayacağınız teknik ve renk tonları ile çok güzel görünümlere sahip olabilirsiniz. Göz makyajı günlük hayatta önemli bir yere sahip olduğundan, bayanlar bu görünümü elde etmek için fazla emek harcamaktadır. Sonuç olarak da, etkileyici ve güzel görünümlü gözlere sahip olabilmektedirler.

HENÜZ YORUM YOK