Sistitten Doğal Yollarla Kurtulun

0

Sistit hastalığından doğal yöntemlerle kurtulabileceğinizi biliyor muydunuz?… 

Öncelikle Sistit idrar kesesinin iltihaplanması anlamına gelir. Zor ve ağrılı olan bu hastalık, tedavi sürecinde gecikilmesi durumunda ciddi problemlere neden olabilmektedir.

İdrar kesesi iltihabının böbreklere yayılmasını engellemek için birçok doğal ilaç bulunmaktadır. Aynı zamanda yapılan bazı araştırmalar sonucunda, evde yapılan ilaçların, antibiyotiklere göre hastalığın ileride nüksetme riskini azaltmaktadır.

İşte Doğal Sistit Tedavisi:

Kızılcık Suyu:
Organik kızılcık suyu idrar kesesi iltihabının önlenmesinde etkili. Tek başına hastalığı iyileştirmez. Bunun yanında doğal meyve ve sebzeleri yemek hastalığa karşı korunmak için önemli. Kızılcık suyunun asidik içeriği idrar kesesindeki koli basilini temizler.

Yaban Mersini Suyu:
Koli basilini temizlemekte yardımcı olan yaban mersini suyu, zararlı bakterileri temizler ve hastalığın tekrar ortaya çıkma riskini azaltır.

Elma Sirkesi:
Potasyum ve enzimler açısından zengin olan elma sirkesini her gün iki çay kaşığı içtiğinizde kötü bakteriler idrar kesenizden temizlenmeye başlar. Sirkenin tadını sevmiyorsanız bir kaşık bal da ekleyebilirsiniz.

Karbonat:
Karbonat da idrar kesesi iltihabına iyi gelen diğer doğal bir ilaç. Bir bardak suya yarım çay kaşığı karbonat karıştırın ve için. Karbonat sudaki pH değerini dengeleyip idrar kesesindeki bakterilerin temizlenmesini sağlar.

Uvaursi:
İdrar kesesindeki bakterileri temizlemeye iyi gelen bitki uvaursi, hamile kadınlar için doktor kontrolü altında kullanılmalı.

HENÜZ YORUM YOK