Siğil Nasıl Geçer?

0

Bir cilt rahatsızlığı olan siğil, temas şeklinde bulaşabileceği gibi, vücudunuzun farklı bölgelerinde de görülebilmektedir. Hoş olmayan görüntülere sebep olduğu için psikolojik olarak da etki yaratabilmektedir. Tedavisi oldukça kolay olan siğil, ilâç ve doğal ürünler kullanarak yapılabilmektedir. En etkili tedavi yöntemi olarak Kriyoterapi yöntemi uygulanmaktadır. Siğile azot gazı püskürterek yapılan bu tedavi yönteminde siğil yakılarak yok edilebilmektedir.

Doğal siğil tedavilerinin başında çeşitli karışımlar gelmektedir. Muz kabuğu, tarçın, elma sirkesi ve kekik yağı karışımıyla oluşturacağınız doğal ürünü siğil üzerine uygulayarak bu rahatsızlık verici görünümde kurtulmanız mümkün. Siğile karşı bitkisel tedavilerde uygulanmaktadır. 2 adet limon kabuğu, elma sirkesi ve 1 tatlı kaşığı limon yağı ile oluşturacağınız karışımı siğil üzerine sürerek tedavi uygulayabilirsiniz. Genital bölge ve ağız içlerinde daha fazla görülebilen siğil, kanser riski oluşturmadan doktor kontrolünde tedavi edilmelidir. Her hastalıkta olduğu gibi bu gibi rahatsızlıklarda da, erken teşhis çok önemlidir.

Siğil Çeşitleri

Ayak Tabanı Siğilleri ; Ayak derinizin içinde çöküntü görünümü şeklinde görülmektedir. Ağrıya sebep olur ve zamanla genişleyebilir. Farklı şekillerde de görülebilmektedir.

Etek Siğilleri ; Özellikle yetişkinlerde görülebilen ve genital bölgenin dış kısımlarında beliren bu siğil çeşitleri, bayanlarda görüldüğü takdirde doktor tedavisi uygulanmalıdır. Çünkü bu siğil çeşidi, kanser riski oluşturmaktadır.

Düz Siğiller ; Düz ve küçük olan bu siğil çeşidi, yüz ya da saç derisi altında görülebilmektedir.

Yaygın Siğil ; El ve parmak aralarında görülebilen ve günümüzde en fazla oluşan siğil çeşididir. Doğal yöntemlerle tedavi edilebilir.

Siğil rahatsızlığının tedavisi hakkında sizlere bilgiler vermeye çalıştık. Uygulayacağınız bu yöntemlerle artık bir cilt rahatsızlığı olan ve bulaşıcı özellikte olan siğiller için uygulayacağınız tedavi yöntemleriyle, başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK