Seyrek Kaşlar Nasıl Gürleşir ?

0

Kaşlarımız ne yazık ki bazen dönemsel olarak stresten veya devamlı kullanılan kozmetik ürünlerden dolayı zamanla dökülüp seyrekleşebilirler . Tabi ki bu durum kadınlar için can sıkıcı bir durum olup güzelliklerine gölge düşürebilir . Ancak neyse ki çeşitli yöntemlerle dökülen kaşlarımızı gürleştirmek ve tekrar eski hallerine dönmelerini sağlamak mümkündür .
Bunun için dikkat edilmesi gereken ilk şey gece yatmadan önce makyajın ciltten tamamen arındırılmasına dikkat edilmesi ve cildin temizliğine özen gösterilmesi ve bunu yaparken de kaşlarınızın zarar görmemesine dikkat edilmesidir . Bunun dışında kaşlarınıza çeşitli doğal bitkisel yağlarla yapacağınız bakım ve bitkisel kürler de da kaşlarınızın gürleşmesi için oldukça önemli bir faktördür .

 İşte bu bitkisel kürlerden bir tanesinin formülü :

3 adet fındık içi ve 3 adet ceviz içini bir kapta güzelce ezdikten sonra içine ; 1 tatlı kaşığı buğday özü yağı , 1 tatlı kaşığı lanolin , 2 çorba kaşığı kadar hint yağı katarak tüm malzemeleri benmari usulü eritmelisiniz . Daha sonra ise hazırladığınız bu karışımı ince bir süzgeçten geçirerek uygun bir cam kavanoza koymalısınız . Cam kavanozdaki bu mucizevi karışımı gece yatmadan yarım saat ya da bir saat önce kaşlarınıza bir kulak çöpü yardımıyla sürmelisiniz . Peki bu kürü ne kadar sıklıkta kullanmalıyız sorusunun cevabı ise yaklaşık olarak tam bir ay . Bir ay sonrasında kaşlarınızda gözle görülür bir değişikliğe şahit olabilirsiniz .

Bunun dışında güzellik uzmanımız Suna Dumankaya ‘ nın önerdiği bir diğer yol ise ; aktarlardan kolaylıkla bulabileceğiniz fındık yağını her gece yatmadan önce kaşlarınıza uygulamanızdır . Ayrıca yine birkaç tane fındık içini tavada güzelce kavurduktan sonra haftada en az 4 gün boyunca belli bir süre ile kaşlarınıza sürmenizin oldukça olumlu sonuçları olacaktır .

HENÜZ YORUM YOK