Sedef Hastalığı Tedavisi

0

Kısmen tedavi edilebilir özelliği ile ortaya çıkan sedef hastalığı, insanları çoğu zaman rahatsız etmektedir. Mantar ve farklı cilt hastalıklarıyla karıştırılan bu hastalık hakkında bilgilerimizi sizlerle paylaşacağız.

Egzama olarak da bilinen sedef hastalığının henüz tedavisi bulunamamıştır. Yapılabilecek en önemli şey, uygulanacak yöntemlerle en azından hastalığın ilerleyişini durdurmak olabilir. Kalıcı bir hastalık olduğundan, sizlere tavsiye edeceğimiz bitkisel tedavi yöntemlerini uygulamanızı tavsiye ederiz.

Sedef Hastalığında Bitkisel Tedavi

Kesin bir tanısı olmadığı için, birtakım ilâçlar bu hastalığın tedavisinde yetersiz kalabilmektedir. Bu durumda yine en iyi kaynağınız doktorunuz olacaktır. Sedef hastalığı hakkında birkaç bitkisel tedavi yöntemi bulunmaktadır.

  • Yöntem 1: Isırgan otu, meyan kökü, papatya, oğul ve karabaş otu ile anasonun iyice ezilerek 3 su bardağı kaynamış su içerisinde toplanır. 20 dakika gibi bir süre bekletildikten sonra karışımın suyu süzülerek aç karnına içilmelidir. Karışımda kullanılan meyan kökü, şeker ve yüksek tansiyonu bulunan hastalar için tavsiye edilmez.
  • Yöntem 2: 200 gram gazelin ile 1 tatlı kaşığı susam yağı, temiz bir kap içerisinde karıştırılır. Daha sonra bu karışıma 2 tatlı kaşığı ardıç katranı, çam esansı ve 1 tatlı kaşığı defne tohumu yağı eklenir. Günde 1 kez uygulayabileceğiniz bu yöntem ile sedef hastalığının ilerleyişi durdurulabilir.

Sedef Hastalığında Lazer Tedavi Yöntemi

Günümüzde lazer tedavisi ile olumlu sonuçlar elde edilebilmektedir. Yalnız fiyat açısından oldukça pahalı bir tedavi yöntemi olduğundan, tercih edilebilirliği azdır.  Bu gibi yöntemleri uygulayarak sedef hastalığına yakalanan insanlar için bir umut ışığı olabilir ve bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Tüm hastalıklarda olduğu gibi, bu hastalıkta da bitkisel çözümler bulunur ve olumlu sonuçlar doğurabilmektedir.

HENÜZ YORUM YOK