Sağlıklı Bir Cilt İçin Tavsiyeler

0

Sağlıklı bir cilt hem güzelliğin kaynağı hem de sağlığın göstergesidir. Parıldayan, ışıl ışıl bir cilde kim sahip olmak istemez ki. Güzel, insanları hayran bırakacak, göz alıcı bir cilde sahip olmak hiç de zor değil. Cildi güzelleştirmek adına birçok kozmetik ürün mevcut. Bunların yanında çok fazla doğal yöntem de var cilt güzelliği konusunda uygulayabileceğiniz. Sağlıklı, canlı, güzel bir cilde sahip olmak için bu bakımların yanında dikkat etmeniz gereken bazı hususlar da bulunmaktadır.

  1. Cilt güzelliğiniz adına yapabileceklerinizi şöyle sıralayabiliriz;
  2. Cildin güzelliği, lekesiz ve temiz olmasından geçer. Ciltte en fazla leke yapan etken güneşin zararlı ışınlarıdır. Yaz aylarında mutlaka ve mutlaka kullanmamız gereken güneş kremlerini artık kış da dahil olmak üzere tüm mevsimlerde kullanmalıyız.
  3. Cilt lekelerinin dışında bu zararlı ışınlar erken yaşlanma, sarkmalar ve kırışıklıklar da yapmaktadır. Tüm bunların önüne gün içinde düzenli olarak kullanılan güneş kremleriyle geçebiliriz. Güneşe maruz kalınan durumlarda en geç 3 saatte bir tekrar güneş kremi sürülmelidir.
  4. Sigaranın cilt üzerindeki zararları saymakla bitmez. Cildin erken yaşlanmasında en büyük etken sigaradır. Sigara hem vücuttaki oksijeni hem de vücuttaki kolajen üretimini azaltarak cildi mahveder.
  5. Cildinizdeki renk dengesizliğinin nedenlerinden biri de sigaradır.Mutlaka sigarayı bırakıp, içilen ortamda bile durmamalısınız.
  6. Yüzümüze yaptığımız bakımların aynısını boyun ve dekolte bölgemize de uygulamalıyız. Gözleriniz için de ayrı bakım yapmalısınız ve mümkün olduğunca yüzün en hassas olan bu bölgesin korumaya özen göstermelisiniz.
  7. Peelingi haftada sadece 1 yada en fazla 2 kez yapın aksi halde cildin yağ ve nem dengesini bozacaktır.
  8. Cilt güzelliği için yapmanız gereken en önemli şeyler ise öncelikle düzenli ve yeterli uykudur. Sonrasında bolca su içmek ve düzenli, dengeli beslenmektir.
  9. Zararlı, çok yağlı yiyeceklerden uzak durmalısınız.

HENÜZ YORUM YOK