Saç Boyası İle Kaş Boyanır Mı?

0

Saçınızı boyadığınız rengin tonuna göre, kaşlarınıza da saç boyası uygulayabilirsiniz. Üstelik, saç boyasından artan boyayla!

Açık Tonda Saç Rengini, Koyu Tona Çevirenler: Mesela saçlarınız açık renkteyse ve koyu renge boyuyorsanız, saçınızı boyadığınız boyayı kaşlarınıza da sürebilirsiniz. Renk tonunun koyuluğuna göre beş ile on dakika arasında boyayı kaşınızda bekleterek, istediğiniz kaş rengi tonuna ulaşabilirsiniz. Hem kaşlarınız zarar görmez, hem de saçlarınız ve yüzünüzle uyumlu olur.

Koyu Tonda Saç Rengini, Açık Tona Çevirenler: Eğer saçınızı, olduğundan daha koyu renk tonuna boyuyorsanız, kaşlarınızı aynı boya ile boyamayın. Saçlarını koyu tondan, açık tona boyayan kadınlar, kesinlikle saç açıcı krem veya boya kullanmalılar. Aksi halde kaş renginizi daha da koyulaştırırsınız. Kozmetik mağazalarından temin edebileceğiniz saç açıcı sprey veya saç açıcı boya ile kaşlarınızda açık renk tonunu elde edebilirsiniz.

Kaşınız için saç boyası kullanırken, boyanın içerisinde bulunan volümün çok yüksek olmamasına dikkat etmelisiniz. Elde ettiğiniz saç açıcı boyayı, kaşlarınıza ince bir tabaka halinde sürerek, en fazla beş dakika bekletmelisiniz. Renk tonunun ne kadar açıldığını kontrol ederek, yeterince açıldığında kaşlarınızı yıkayabilirsiniz. Daha sonra kaşlarınıza zeytinyağı ya da vazelin uygulayın. Bu sayede kaşlarınız nemlenecektir ve kaş dökülmesi gibi bir olay olmayacaktır. Zeytinyağı ve vazelin dışında: badem yağı ve kayısı yağı da kullanabilirsiniz. Fakat her saç boyamanızda kaşlarınızı da boyamayın. Çünkü kaşlarınız küsebilir ve bir daha aynı şekilde uzamayabilir.

 

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here