Pişik Kremleri

0

Pişik durumu çocuklukta daha sık görülen bir rahatsızlıktır. Bu anlamda pişik kremi kullanımı da son derece yaygındır. Peki, yetişkinlerde pişik durumunu önlemek için neler yapılabilir?

Daha çok yaz aylarında görülen ve bununla beraber ortaya çıkan kaşıntı,ıslaklık,kaşıma ile acı hissi veren bu durumu önlemek için elbette önerilerimiz olacaktır. Bu durumdan önce pişik nedenleri olarak;

– Makat bölgesindeki aşırı temizlik,

– Makat bölgede ıslaklık durumu,

– Kimyasal madde içeren mendillerin kullanımı,

– Dar kıyafetlerin kullanımı,

– Sentetik iç çamaşır kullanımı,

– Aşırı kilo ve yetersiz temizlik şeklinde sıralanabilir.

– Yetişkinlerde Pişiğe Karşı Önlemler

Makat bölgesinin ıslaklık durumunu pamuklu bezler ya da kaliteli tuvalet kâğıtlarıyla gidermeniz gerekmektedir. Çünkü özellikle sıcak havalarda bu durumu sizleri rahatsız edecektir. Kimyasal maddeler içeren mendillerin kullanımına son vermeniz gerekmektedir. Acılı ürünler ve turşular ilgili bölgelerde hassas durumlara sebep olacağından, bu yiyeceklerden uzak durmanız gerekebilir. Tuvalet ihtiyacı sonrasında yeterli temizlik işlemlerinin yapılmaması da bu durumu tetikleyecektir. Bu gibi önlemler alarak pişik sorununa karşı savaşabilir ve huzurlu bir gün geçirebiliriz. Oldukça acı veren bu durumu yaşamayı kimse istemez. O yüzden çocuklarda alınan pudra kullanımı gibi tedbirler, yetişkinlerde daha kapsamlı olmaktadır. Sıcak havalarda yukarıda belirtilen durumlara mutlaka dikkat edilmelidir. Pişik rahatsızlığı ilerlediği sürece, sosyal hayatınızda rahat hareket edemez ve huzurlu bir şekilde yürümeniz imkansız hale gelebilir.

HENÜZ YORUM YOK