Parfümlerin Kalıcılığı

0

Parfüm kullanımını sık yapıyorsanız ve kokusu çok kısa sürede fark edilemeyecek seviyeye mi geliyor? Bu yüzden sizlerde oluşan huzursuzlukları gidermek adına tavsiyelerde bulunuyoruz.

Parfüm Kalıcılığı Nasıl Elde Edilir?

Bu konuda öncelikle aşağıda önereceğimiz parfüm sıkma tekniklerini dikkate almanız gerekecektir.

1.Parfüm kullanımında sonra, ağzı açık bırakılmamalı ve kalıcılığı önlenmemelidir. Parfümler hava ile temas ettiğinde, bozulma olasılığı ile karşı karşıya kalmaktadır.

2.Parfümler ışık gören yerde muhafaza edilmemelidir. Parfümlerle beraber verilen kutuları, parfümlerimiz bitene kadar kullanmalı ve daha sonra çöpe atmalıyız.

3.Parfümler serin yerde bekletilmemelidir. Örneğin; buzdolabına bırakılan parfümler mutlaka bozulmaktadır. Bu duruma dikkat edilmelidir.

4.Parfümleri kullandıktan sonra 3 saatten uzun bir süre kalıcılık sağlanamayabilir. Eğer ürünün deodorantını ve kremini birlikte kullanıyorsanız daha uzun süre kalıcılık elde etmeniz mümkündür.

5.Sıcak ortamlarda parfümlerin etkisi daha fazla görülür. Bu madde ile sıcak havalarda dolaşmanız gerektiğini belirtmiyoruz.

6.Saç ve saç diplerine parfüm kullanımı yapılmamalıdır. Saçlarınızda yağlanma sorunu var ise, parfümle birlikte bu kokunun kalıcı olması beklenemez

7.Parfüm kullanırken, nabız bölgelerine uygulamanız oldukça doğru bir yöntem olacaktır. Boyun, kulak arkası ya da bileklere sıkılan parfümler daha kalıcı özellik göstermektedir.

8.Parfüm kullanmadan önce süreceğiniz vazelinler de, büyük oranda kalıcı etki yaratmaktadır.

Çok sık parfüm kullanımı da zararlıdır. Çünkü parfümler kimyasal madde içermekte ve sağlığınızı da olumsuz etkileyebilmektedir.

HENÜZ YORUM YOK