Parafin ile El Ayak Bakımı

0

 

Parafin, doğal maddelerden oluşan el ve ayak bakımı için kullanılan bir üründür. El ve ayakların deforme olmasına karşı tercih edilir. Bakım için haftalık olarak kullanabileceğiniz parafin, özellikle kış aylarında kullanılmaktadır. Meyve özü vitaminlerinden oluşan ve derinizdeki ölü hücreleri yok eden parafin, günümüzde oldukça tercih edilir.

Parafin ile el ve ayak bakımı yapmadan önce manikür ve pedikür işlemlerinizi tamamlamış olmanız gerekir. Tırnak bakımınızın ardından, dezenfekte özelliğindeki jeller kullanılarak masaj işlemi uygulanır. El ve ayak bölgesinin tamamına uygulanması gereken masaj işleminden sonra artık parafin uygulamasına başlayabilirsiniz. Bu işlemler tamamlandıktan sonra el ve ayak bölgesi parafine sokulur. Kısa bir süre bekledikten sonra parafin kullandığınız el ve ayaklarınız bir tabakayla kaplanır. Elleriniz ve ayaklarınız, yoğun etki yaratmak adına eldiven ile kapatılır. Yaklaşık 10 dakika sonra etkisi görülmeye başlar. Eğer kuru bir cilde sahipseniz bu süre 15 dakikayı bulabilmektedir. İşlem bittikten sonra parafin çıkarılır ve nemlendirici krem kullanarak el ve ayak bölgesine masaj yapılır.

Parafinin Etkisi

Yaklaşık olarak 5 gün sürecek bir etkiye sahiptir. Parafin uyguladığınız el ve ayaklarınız uzun bir süre bakımlı ve yumuşak bir görünüm kazanır. Kuru ciltlerde bu süre 2 güne kadar düşebilmektedir. Bu nedenden dolayı parafin uygulaması her hafta düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Son dönemlerde oldukça tercih edilen parafin uygulaması güvenli bir şekilde tavsiye edilmektedir. Tüm kimyasal maddelerden arındırılmış olduğu için, özellikle kuru ciltler için çok önemlidir. Haftalık periyotlarla parafin uygulaması yapılan ciltlerde tahriş ya da kuruluk gibi durumlar gözlemlenmeyecektir.

HENÜZ YORUM YOK