Oturma Odası Dekorasyonları

0

Evimizin oturma odasına geçirdiğimiz zamanın hepimiz farkındayız. Salonlarımızdaki klasik tarzların dışında, oturma odamızın ayrı bir havası vardır. Kalabalıktan uzak bir alan oluşturmak önemlidir. İşte bu odanın adı, oturma odasıdır. Rahatça uzanıp televizyon izleyeceğimiz, can sıkıntısını gidermek için kitap okuyabileceğimiz ortamı yaratmak gerekir. Salonun o geniş görüntüsünün yanında çok daha farklı görünür oturma odaları.

Koyu renklerin kullanılmaması, odamızın daha huzur ve ferah olmasına sebep olacaktır. Açık mavi, açık yeşil, açık sarı, yani renklerin açık tonlarını rahatça oturma odamıza uygulayabiliriz. Deri ya da koyu kahve takımı oturma guruplarınızı, oturma odasında kullanmamanız tavsiye edilir. Bunun yerine açık tonlu bir koltuk takımı, oturma odamızın daha samimi ve sıcak olmasını sağlayacaktır. Oturma odalarının küçük alanlar olması, tasarruf açısından da ciddi çözümler sağlıyor. Alacağınız oturma koltuk takımlarınızın hem şirin, hem de maliyet bakımından uygunluğunu arttırmaktadır. Ailemizle oturduğunuz ya da arkadaşlarınızla sohbet ettiğiniz yer olan oturma odasında, genellikle televizyon izlenir. Çok kullanıldığı için dekorasyonu da fazlaca önemlidir. Kalabalık modeller yerine, gelen misafirlerin hem konforunu hem de göz zevkini düşünerek, güzel dekorlar uygulayabilirsiniz. Oturma odalarının küçük olması, aksesuar bakımından da az kullanım yapılması gerektiğini gösterir. Kapı girişine koyacağınız bir vazonun uygun olmayacağını bilmelisiniz.

İç ferahlatan, modern ve sıcak ortamlar genelde oturma odalarında aranır. Çünkü samimi bir alandır. Hazır bir eve taşındığınız durumda, salona giren doğal ışıklara müdahale edemezsiniz. Fakat oturma odasına, yapay yöntemlerle müdahale edebilir ve misafirlerinizi ferah bir gün geçirmesini sağlayabilirsiniz. Oturma odası sadece size ait olmayacağı için, renkli küçük halılar, duvara asacağınız bir tablo ve küçük bir mum kalıbı dahi odanın havasını değiştirecektir.

HENÜZ YORUM YOK