Oje Nasıl Çıkarılır?

0

Bayanlar arasından koyu renk oje kullanımı konusunda her zaman bir tedirginlik vardır. Tırnakları harika gösteren bu ojelerin çıkarılması biraz zor görünebilir. Aseton kullanımı koyu renkli ojeler için her zaman yeterli olmayabilir. Ayrıca tırnak kenarlarında kalan oje izleri kötü bir görünüm oluşturmaktadır. Aşağıda vereceğimiz basit yöntemlerle koyu renkli ojelerin çıkarılması çok daha kolay olacaktır.

2 bardak su ve 2 yemek kaşığı karbonatı karıştırarak oluşturacağınız karışımla koyu renkli ojeleri rahatlıkla çıkarabilirsiniz. Yaklaşık 5 dakika boyunca tırnaklarınızı bu karışımın içerisinde bekleterek tırnak tiplerinize de ulaşmış olan ojeleri kolayca çıkarmanız mümkün. Bir diğer yöntem ise diş fırçalarıdır. Tırnak diplerinize uygulayacağınız diş fırçası bakımı ile bu soruna çözüm bulabilirsiniz. Çoğu zaman kırmızı renkli ojelerde de bu problemi yaşayabilirsiniz. Bu tarz ojelerde tırnak etlerine rahatlıkla ulaşabilir ve kötü bir görüntüye sebep olabilir.

Kırmızı ojeler için birkaç teknik uygulayarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Pamuk üzerine bol miktarda aseton sürerek tırnaklarınız üzerinde 5 saniye beklettikten sonra uygulayacağınız bekleme yöntemiyle kırmızı ojelerden kurtulabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey, bu pamuk tırnak üzerindeyken hareket etmemesini sağlamanızdır. Oje kullanımı yapmadan önce tırnak etlerinize vazelin sürmeniz tavsiye edilir. Çünkü vazelin yumuşatıcı bir etkiye sahip olduğu için, tırnaklarınızı yumuşatacak ve koyu renkli ve kırmızı ojelerin çıkarılmasında etkili olacaktır.

Ojeler günlük hayatımızın vazgeçilmezleridir. Kullanımı kolay olsa da, temizlenmesi aşamasında biraz zorluklar yaşayabilirsiniz. Bu yüzden yukarıda belirttiğimiz teknikleri kullanarak herhangi bir sorun yaşamaz ve bir sonraki oje kullanımı için de tırnaklarınızda zemin hazırlayabilirsiniz. Oldukça çeşitli renkleri ve farklı desenleriyle de oje kullanımı bayanlar arasında sıkça tercih edilir ve ortaya çıkardığı güzel görüntülerle farklı bir bakış açısı oluşturabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK