Manikür Malzemeleri

0

Bayanların manikür ihtiyacında kullanması gereken malzemeler vardır. Bu malzemeler sadece makasa ve törpüden oluşmamaktadır. Bu yüzden detaylı bir araştırma ile sizlere manikür malzemeleri hakkında bilgiler vereceğiz.

Manikür Malzemeleri Nelerdir?

Tırnak Makası

Tırnak törpüleme işleminden önce, tırnaklarınızı kısaltmanız ve şekil vermeniz için kullanmanız gereken manikür malzemelerinden biridir.

Törpü

Tırnak makasının ardından kullanmanız gereken törpü, tırnaklara istediğiniz gibi şekil vermek amacıyla kullanılmaktadır. Çeşit olarak iki adettir. Birisi iç tırnaklarınıza uygulanırken, diğeri de dik şekilde kullanılır.

Krong

Tırnak diplerindeki etleri yok etmek istiyorsanız kullanacağınız manikür malzemesi krong olacaktır. Tırnakların uzun ve düzgün bir şekil alması için kullanılması gerekir.

Et Makası

Tırnak kenarlarında bulunan etlerin düzgünce kesilmesi için kullanılan et makası, tırnaklarınızın daha çekici olmasına ve güzel görünmesine sebep olacaktır. Bu yüzden kullanılması tavsiye edilmektedir.

Manikür Kabı

Manikür uygulamasına geçmeden önce tırnaklarınızın yumuşamasını sağlayan bir manikür malzemesidir.

Et Pensi

Tırnak diplerinizin daha derin kısımlarındaki etleri almak için kullanılan et pensi, tırnaklarınızın daha bakımlı olması için kullanılabilir

Manikür Bezi

Tırnaklarınızı, manikür uygulamasından sonra rahatça temizlemenizi ve hijyenik kalmasını sağlar.

Manikür Nasıl Yapılır ?

Tırnaklarınızda bulunan oje ve asetonu temizleyerek başlayabilirsiniz. Tırnaklarınızın tamamını eşit seviyede kestikten sonra, tırnak diplerinize de vazelin sürmelisiniz. Daha sonra ılık suda beklettiğiniz tırnaklarınızı kurulayıp, tırnak çevresinde ve diplerindeki etleri keserek manikür işlemine başlayabilirsiniz. Tırnak etlerinizi temizledikten sonra törpüleme işlemine geçebilirsiniz. Daha sonra manikür beziyle temizledikten sonra, güzel ve son derece bakımlı tırnaklara sahip olacaksınız. Manikür işlemi, bayanların kendilerini daha rahat hissetmesini sağlayacaktır. Bu yüzden dikkatle uygulanması ve yapılması gerekmektedir. Tırnaklarınıza vereceğiniz güzel şekillerle, özgüveniniz konusunda da rahatlamış olacaksınız.

HENÜZ YORUM YOK