Maden Suyunun Cilde Faydaları

0

İnsanlar arasında mideye iyi geldiği bilinen maden suyunun ayrıca cilde de yararları bulunmaktadır. Maden suyuyla cilt bakımınızı yapabilir ve cildinizin mineral ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Bu anlamda doğal maden suyu kullanımına da dikkat etmeniz gerekmektedir.

Maden Suyunun Cilde Faydaları

  • Cildin onarılmasında etkilidir ayrıca yıpranmış derinin yok olmasını sağlar.
  • Cilt üzerinde biriken zararlı bakteri ve virüsleri temizler.
  • Tıkanmış gözenekleri açarak hep şikâyet ettiğimiz siyah nokta ve sivilce oluşumunu önler.
  • Pürüzsüz ciltler için tercih edilir çünkü içerdiği mineraller ile ölü hücrelerinizi yeniler.
  • Cildinizde göremediğiniz kir ve yağın temizlenmesi için kullanılır.
  • Ferahlatıcı etkisi bulunmaktadır.

Maden Suyu Cilt Bakım Uygulamaları

Makyaj Temizleme: Özel makyaj temizleme ürünlerine gerek duymadan, evinizde rahatlıkla maden suyu ile makyaj temizleme işlemlerini yapabilirsiniz. Bir pamuk yardımıyla makyajınızı silebilirsiniz.

Yüz Bakımı: Maden suyu ile yüz bakımı yapmayı düşünüyorsanız öncelikle yüzünüzü sabunla yıkayın. Daha sonra dikkatlice kurulayın. Pamuğa sürdüğünüz maden suyu ile yüzünüze bakım yapabilirsiniz. Uyumadan önce yapılan bu bakım uygulaması gece boyunca etkisini göstererek cildinizin gençleştirecektir.

Sivilce Tedavisi: 1 çay bardağı maden suyu içerisine 3 damla limon suyu karıştırarak oluşturacağınız karışımla sivilceli bölgelerinize uygulayabilir ve sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Tonik: Elma suyu ile maden suyunu karıştırarak tonik elde edebilir ve kullanabilirsiniz. Koku bakımından rahatsız edecek olursa biraz gül suyu ya da lavanta yardımıyla bu kokuyu yok edebilirsiniz.

Cilt Sıkılaştırıcı: Maden suyunu bir kapta dondurun. Daha sonra bu kabı cildinizde bir süre gezdirin. Yağlı ciltlerde de etkisini gösterebilecek olan bu özelliği sayesinde cilt sıkılaştırmak isteyenlerin ideal tercihleri arasında olabilir.

Selüloitler: Maden suyu ile yapılan uygulamalarda selüloitlere karşı önlem almanız oldukça kolaydır.

Doğal bir yöntem ile cildinize yapacağınız bu masaj teknikleri sayesinde güzel bir cilde sahip olmak tamamen sizin elinizde.

HENÜZ YORUM YOK