Maden Suyunun Cilde Faydaları

0

Maden suyundan yararlanılarak cilt bakımı yapılabilir ve cildinizin alması gereken mineralleri cildinize depolayabilirsiniz. Maden suyu bakımı yaparken, kullanacağınız maden suyunun doğal olmasına dikkat etmelisiniz.

Cilde Faydaları

Ciltte bulunan eski ve yıpranmış derinin atılmasını ve aynı zamanda cildin onarılmasını sağlar.

Cildinizde biriken zararlı bakterilerin temizlenmesi görevini üstlenir.

Ciltte bulunan tıkalı gözenekleri açarak sivilce ya da siyah nokta gibi olmasını istemediğiniz görüntülerin ortadan kaybolmasını sağlar.

Ölü hücreleri yok eder. Ve pürüzsüz bir cilt imkânı sunar.

Ciltte biriken kir ve yağları temizleyerek, istediğiniz temiz görünümü elde ettirir.

Maden Suyu ile Cilt Bakım Uygulamaları

Makyaj Temizleme : Özel makyaj malzemeleri kullanarak, makyaj temizliği yapmanız gerek yok. Çünkü maden suyu ile makyajınızı güzel bir şekilde temizleyebilir ve daha canlı görünümlere sahip olabilirsiniz.

Yüz Bakımı : Yüzünüzü ılık bir sabunla yıkadıktan sonra durulama işlemi uygulayın. Daha sonra bir havlu yardımıyla maden suyunu cildinizde gezdirin. Gece uyumadan önce yapılacak bu işlem sonrasında cildinizin genç bir görünüm elde ettiğini görebileceksiniz.

Sivilce Tedavisi : Sivilcelerinizden kurtulmak için de uygulayabileceğiniz maden suyu uygulaması ile sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

Tonik : Maden suyu ile elma sirkesi karışımıyla beraber tonik uygulaması yaparak cildinizin ferah bir görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Cilt Sıkılaştırıcı : Plastik bir kaba ya da buz kalıbına maden suyunu koyarak, cildinizde meydana gelen sorunlara karşı masaj uygulaması yapabilir ve cildinizi yumuşatabilirsiniz.

Selüloit için : Cilt sıkılaştırıcı özelliği sayesinde maden suyu ile beraber yapacağınız masaj selüloitlerden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Doğal ürünler sayesinde birçok cilt sorunuyla mücadele edebilir ve kendinizi rahat hissedebilirsiniz. Maden suyunun cilt üzerindeki etkilerinde bahsettik. Sizlerde vücudunuzda sivilce ya da cilt onarımına tedavi olarak maden suyunu kullanabilirsiniz.

 

 

HENÜZ YORUM YOK