Kuru Eller için Bakım

0

Hava değişimleri, kimyasal ürünler ve dış etkenler ellerin kurumasına sebep olmaktadır. Sizlere sunacağımız birkaç tavsiye ile kuru eller için bakım yapabilir ve önlem alabilirsiniz.

El kurumasını önlemek için yapılması gereken ilk şey el kremi kullanmaktadır. El kremlerine hemen hemen her yerden ulaşmanız mümkündür. Nemlendirici özelliği olması sebebiyle ellerinizin kurumasına karşı kullanacağınız el kremlerini 3 saatlik periyotlarla uygulayabilirsiniz. Günlük hayatta kullanılan sabunlar da elleriniz için önemlidir. Kullanacağınız sabunların nemlendirici özelliği taşıması sizler için önemli olacaktır. Tercihinizi doğal sabunlardan yana kullanmalısınız. Aşırı soğuk ve aşırı sıcak su kullanımı yapmamanız gerekmektedir. Ilık su kullanımı ellerinizin kurumasını önlemektedir.

Ayrıca ellerinizi yıkadıktan sonra hemen kurulamanız da kurumasını önleyecektir. Gün içerisinde bol su tüketimi yapmak çok önemlidir. Çünkü cildiniz susuz kaldığı sürece ellerinin kurumasına da sebep olabilmektedir. Günde en az 2 litre su tüketimi yapmanız gerekmektedir. Özellikle kış aylarında eldiven kullanımına özen göstermelisiniz. Çünkü soğuk hava ellerinizde kurumaya sebep olmaktadır. El bakımı için tavsiye edilen doğal bakım yöntemleridir. Özellikle zeytinyağı ve limon suyu eller için çok yararlıdır. Ayrıca yulaf ve ballı krem kullanımı elleri fazlasıyla besliyor ve hem kuruluğa hem de dış faktörlere karşı ellerinizi kuruyor.

El ve tırnakların ayrıca limon suyu ile ovalanması çok yararlıdır. Nemlendirici özelliğe sahip olması nedeniyle limon suyu her zaman tercih edilebilir. Besleyici özelliğe de sahip olan limon suyu ile ellerinizi yıkayabilir ve anında durulama işleminden sonra farkı görebilirsiniz. Kuru eller için yapılması gerekenleri sizlere anlattık. Eğer kuru bir cilde sahipseniz ve bu durum sizlerde hoş olmayan bir görüntüye sebep oluyorsa, önce doğal yöntemleri kullanmalı ve daha sonra doktorunuza görünmelisiniz.

HENÜZ YORUM YOK