Kötü Giden İlişkinizi Düzeltmenin Yolları

0

Sürekli tartışma yaşadığınız ve kendinizi anlatamamaktan yorulduğunuz bir ilişkiniz olabilir. Kötü giden bir ilişkiyi bitirmek yerine onu düzeltmenin yollarını arıyor ve bir şans daha vermeyi düşünüyorsanız vereceğimiz ipuçlarını uygulayarak ilişkinizin eski haline dönmesini sağlayabilirsiniz. Her ilişkide zaman zaman problemler olabilir. Bu sadece tek bir tarafın suçlu olması nedeni ile meydana gelmeyecek ve taraflar suçlarını her kabul etmediğinde daha da büyüyerek devam edecektir. Sevgilinizle yaptığınız kavgalar gittikçe artıyorsa bir şeyler yapmanın zamanı gelmiş demektir. Ne kadar kavga ederseniz edin aranızdaki sevginin bitmediğini düşünüyorsanız biraz çaba göstermelisiniz.

Öncelikle ilişkinizin kötüye gitmesine neden olan sorunları bulmalı ve ona göre hareket etmelisiniz. İlk zamanlarda çok iyi giden ilişkiniz daha sonra sallantıya girmiş ise birbirinize daha çok zaman ayırmaya dikkat etmelisiniz.

  • İlişkinizi düzeltmek için sevgilinizin dikkatini çekecek ve onun hoşlanacağı yeni şeyler öğrenmeye dikkat etmelisiniz.
  • Birlikte maceralara katılarak aşkınızı yeniden alevlendirebilir ve ilk günkü heyecanı yeniden tadabilirsiniz.
  •  Partnerinize yapacağınız küçük sürprizler yaparak kendini önemli hissetmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin ona kendi elleriniz ile pasta yapabilir ve süslemelerle üzerine onu ne kadar çok sevdiğinizi yazabilirsiniz.
  • Küçük küçük notlar hazırlayarak onun bulunduğu yerlere asabilirsiniz.
  • Birbiriniz ile daha çok iletişim halinde olmaya özen göstermelisiniz.
  • Paylaşacak bir şeyiniz olmadığını ve artık ilişkinizden sıkılmaya başladığınızı düşünüyorsanız yapılacaklar listesi hazırlayarak harekete geçebilirsiniz. Bu listeye yapmak istediğiniz her şeyi yazarak hayata geçirmek için çaba göstermelisiniz.
  • Olaylara bir de onun açısından bakmayı denediğinizde ilişkinizin daha mutlu ve sağlıklı yürüdüğünü fark edeceksiniz.

HENÜZ YORUM YOK