Koltuk Altı Terlemesi

0

İnsanların günlük hayatta sıkça terlemesi, şu sıralar daha belirgin hale gelmiştir. Özellikle de koltuk altı terlemeleri, istenmeyen durumlara sahne olabilir sizler için. Sıcak havalarda daha fazla belirgin hale gelen ter kokuları, sosyal hayatınızda sizlere zor durumlar yaşatabilir. Sadece sıcaklıktan dolayı değil, genetik olarak da böyle sorunların olduğu söylenebilir. Artık kimyasal maddelerle değil, bitkisel çözümler üreterek bu konuda rahatlamanızı sağlayabilmelisiniz.

Tedavi Yöntemleri

Günümüzde koltuk altı terlemeleri için birkaç bitkisel çözüm tedavisi sunacağız. Bunlardan ilki botoks yöntemidir. Koltuk altlarınızdaki ter bezlerine botoks uygulaması ile terlemenin geçici olarak önlenebildiği söylenmektedir ve sıkça uygulanmaktadır. Botoks yöntemi dışında bir de elma sirkesi tedavisi vardır. Koltuk altı bölgesine elma sirkesi uygulanarak yapılan bu işlemde, eşit miktarda kullanacağınız elma sirkesi ile masaj yaparak, yarım saat gibi bir süre ile bekletmeniz uygundur. Terleme bu şekilde farkına varacağınız kadar geçici hale gelecektir.

Koltuk Altı Terlemesini Önleme

Banyo yaparken küvet kullanıyorsanız, yaklaşık 3 bardak kadar domates suyunu küvetinize boşaltın. Yine yaklaşık 20 dakika kadar küvette zaman geçirdikten sonra, temizlenebilir ve domates suyunun etkisiyle terlemeyi engellemiş olabilirsiniz. Bununla beraber günde 1 bardak kadar adaçayı tüketimi yapabilir, el ve ayak terlemelerinde pudra şekeri kullanarak terlemeyi giderebilirsiniz. Gece yatmadan önce koltuk altlarınıza limon sürerek ve uyandığınızda koltuk altlarınızı temizledikten sonra, terlemenin azaldığını görebileceksiniz.

HENÜZ YORUM YOK