Koltuk Altı Botoks

0

Günümüzde ciddi bir sorun haline gelen koltuk altı terlemesi için yeni yöntemler gelişmeye devam ediyor. Sosyal hayatı olumsuz etkileyen ve gün içerisinde huzursuz olmamıza sebep olan koltuk altı terlemesi için birçok kişi kimyasal maddeler içeren deodorantları çözüm yöntemi olarak kullanmaya devam ediyor. Son zamanların popüler tedavisi koltuk altı botoks yöntemiyle rahat bir nefes alacak ve terlemenin olmadığı bir koltuk altına sahip olabileceksiniz. Herhangi bir yan etkisinin olmadığı belirtilen koltuk altı botoks uygulaması, son derece sağlıklı ve uygulanabilir bir tedavi yöntemi olarak günümüzde geçerliliğini korumaktadır.

Bazen koltuk altı terlemesi için uygulanan bitkisel çözümler yetersiz kalabiliyor ve bu durumun aşırı bir şekilde görülmesi sonucu, çeşitli ilaçlar ve gerekirse psikoterapi yöntemi uygulanabilmektedir. Botoks yöntemi sadece koltuk altı için değil, aşırı terleme görülen vücudumuzun farklı bölgelerine de uygulanabilmektedir.

Koltuk Altı Botoks Nasıl Yapılır ?

İyot testi adı verilen bir yöntemle, koltuk altında en çok terlemeye sebep olan ter bezlerinin yeri saptanır. Daha sonra bu ter bezlerine, iğneler aracılığıyla botoks yöntemi uygulanır. Herhangi bir ağrı ve sızıya sebep olmadan yapılabilen Botoks tedavisi, yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Uygulamadan sonraki 1 haftalık süreçte, terleme konusunda ciddi bir düşüş yaşanabilmektedir ve bu yüzden tavsiye edilebilir bir yöntem haline gelmektedir. Botoks uygulandıktan sonra yaklaşık 6 ay ile 1 yıl arasındaki süreçte, terleme durumu tamamen sona ermiş olacaktır.

Bu yöntemin dışında farklı bitkisel yöntemlerde bulunmaktadır. Uyumadan önce koltuk altına süreceğiniz limon ile terlemeyi bir süre önlemiş olabileceksiniz. Bunun yanında elma sirkesini de koltuk altınıza sürerek, terlemenin önüne geçebilmeniz mümkün. Bu gibi doğal yöntemlerle artık koltuk altı terlemesine son verecek ve günlük hayatta rahatsız olmanızı gerektirecek durumları ortadan kaldırabileceksiniz.

HENÜZ YORUM YOK