Kırmızı Benlerin Oluşumu ve Nedenleri ?

0

Kılcal damarların genişlemesiyle ortaya çıkan kırmızı benler, bu damarların esnemesiyle vücutta çoğalmaktadır. Görünüm bakımından kişileri rahatsız etmese de, vücutta arttığı sürece sizleri rahatsız edebilir. Halk arasında kan beni olarak adlandırılan kırmızı benler neden ortaya çıkar?

Damar genişlemeleriyle ortaya çıktığını söylemiştik. Genelde yaş ilerledikçe meydana gelir. Özellikle 40 yaşından sonra vücutta sıklıkla görüşür. Gövde bölümünde daha fazla görülen kırmızı benler, karın bölgesinde de yoğunlaşabilir. Bu benlerin oluşumunda en büyük faktör, karaciğer sorunu olabilir. Doktor kontrolüne kolaylıkla teşhisi konulabilmektedir. Kiloların artmasına bağlı olarak artabilecek kırmızı benler genel olarak ırsidir. Kırmızı benlerde kanama da meydana gelebilir. Sürtünmeden dolayı oluşabilecek bu kanamalar vücut kirliliğine sebep olmaktadır. Kısa sürede tedavi edilebilen kırmızı benler için cerrahi müdahaleler yoluyla yok edilebilir. Günümüzde artık lazer yöntemiyle de kolayca tedavi edilebilen kırmızı benleri birkaç seansta ortadan kaldırmak mümkündür. Eğer sürekli olarak kanama durumu yaşanıyor ve vücudunuzdaki kırmızı benler artarak çoğalıyorsa tehlikeli sonuçlara sebep olabilir. Bu durumda doktor tedavisi uygulanmalı ve cildin temizlenmesi sağlanabilir.

Doğuştan olmayıp, sonradan ortaya çıkan kırmızı benlerin kanser riski taşıdığı söylense de bu bilgi yanlıştır. Başarıyla tedavi edilebilir bir özelliğe sahip olan kırmızı benler kolayca tedavi ediliyor. Günümüzde sıkça rastlanan kırmızı benlerden kurtulma yollarını uygulayarak, vücudunuzda büyüdükçe hoş olmayan görüntülere sebep olacak bu durumdan kurtulabilirsiniz

HENÜZ YORUM YOK