Kil Maskesinin Faydaları

0

Çok eski tarihlerden bu yana güzellik için kullanılan kil, aynı zamanda kil maskesi olarak uygulanmakta ve yararlı sonuçlar sağlamaktadır.

Yüz çevresine sürüldüğü andan itibaren cildi uyarmaya başlayan kil, cilt lekelerinden kurtulmanızı sağlar ve yaklaşık 6 ay boyunca düzenli kullanıldığında cildinizdeki lekeleri tamamen yok eder. Yüzünüzdeki pürüzlerin giderilmesinde de kullanılan kil maskesi, kan akılını hızlandırdığı için hücrelerin yenilenmesini sağlar. Kil maskesini cildinize uyguladıktan sonra nemlendirici bir bakım uygulayarak verimi arttırabilirsiniz. Düzenli uygulandığı takdirde sivilce sorununa da iyi gelmektedir.

Beyaz Kil Maskesinin Faydaları

Uygulandığı bölgede gözeneklerin açılmasında etkili olduğu için, cildinizin rahat bir nefes almasını sağlar. Cildi sıklaştırıcı özelliği bulunur ve aynı zamanda cildinizi beslemektedir. Canlı bir görünüme sahip olmanızın yanında, cildinizin parlak görünmesini de sağlar. Beyaz kil kullanarak pürüzlerinizi yok edebilirsiniz.

Kil Maskesinin Kullanımı

Her gün kil maskesi kullanımı yapmamanızı tavsiye ediyoruz. Yararlı olduğu bilinen kil maskesinin sürekli kullanımı çeşitli yan etkilere sebep olabilir. Haftada en faz 1 kez uygulanması gereken kil maskesi, yüzünüzde yanmaya sebep olabileceğinden, işlem tamamlandıktan yaklaşık 5 dakika sonra maskeyi çıkarmalısınız. Su ve kil karışımıyla kil maskesi elde edebilirsiniz. Bazen su yerine gül suyu kullanımı da tavsiye edilmektedir. Cildin rengini tek ton olarak gösteren ve sivilce ya da güneş lekelerine çok iyi gelen kil maskesini özellikle cildini yenilemek isteyen herkes uygulayabilir

HENÜZ YORUM YOK