Karbonat Maskesi

0

Günlük olarak cilt bakımınız aksatılmadığı sürece, güzel bir görünüme ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Karbonat maskesi bu uygulama için ilk tercihiniz olabilir. Cilt lekeleri ve yüz kırışıklıklarına iyi gelen karbonat maskesi tarifini sizlerle paylaştıktan sonra, karbonatın faydalarını inceleyeceğiz.

Karbonat Maskesi Nasıl Yapılır ?

3 damla limon suyu, 1’er çay kaşığı zeytinyağı, yoğurt ve karbonatı karıştırın. Ortaya çıkacak olan doğal maskeyi cildinize uygulayarak, yaklaşık 5 dakika bekleyin ve yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Kısa sürede etkisini gösterecek olan karbonat maskesi sayesinde yüzünüzde bulunan kırışıklıklar giderilmiş olacak ve yumuşak bir cilde sahip olacaksınız. Ayrıca kırışıklıklar için de; 1’er çay kaşığı yaş maya ve karbonat ile beraber 10 damla suyu karıştırarak cildinize uygulayabilirsiniz. Sivilceler için 4 çay kaşığı karbonat ve suyu karıştırıp oluşturacağınız karbonat maskesi ile tedavi uygulayabilirsiniz. Haftada en az 1 kez uygulamanız, sivilcelerin oluşumunu önleyecektir.

Karbonatın Cilde Faydaları

  • Karbonatlar diş bakımında da kullanılır. Temizlenmiş dişlerinize gargara yöntemiyle uygulayıp dişlerinizi tekrar fırçaladıktan sonra, ağız kokusu giderilir ve daha beyaz dişlere sahip olursunuz.
  • Ayak kokusuna da iyi gelen karbonat günlük hayatta tercih edilir ve ayrıca yorgunluğa iyi gelir.
  • Koltuk altında yaşadığınız terleme sorunu için de karbonat kullanabilirsiniz. Bir miktar karbonatı macun haline getirebilir ve bir fırça yardımıyla koltuk altınıza sürebilirsiniz. Bir süre sonra terlemenin azaldığını görebileceksiniz.
  • Saçlarınızın yağlı olduğunu görüyorsanız, saç diplerinize karbonat masajı yapıp daha sonra saçlarınızı yıkamanızı tavsiye ederiz.
  • Güneş yanıklarını önlemek adına, karbonatı sulandırıp cildiniz için kullanabilirsiniz.
  • Kuru ciltler için uygulandığında, gözenek açıcı özelliği ile cildinizin rahat nefes almasını sağlayacaktır.
  • Mide ağrısına iyi gelmektedir. Yemek yerken, o yemeğin midenizi rahatsız edeceğini düşünüyorsanız, biraz karbonat ekleyip öyle tüketebilirsiniz.
  • Günlük hayatta bizi rahatsız edebilecek tüm kokulara iyi gelmektedir. Ayakkabılarınıza, buzdolabınıza ya da koku yaratacak tüm durumlara karşı karbonat kullanabilirsiniz.

Karbonatım günlük hayattaki önemi ve cilde faydalarından bahsettik. Yukarıda sıraladığımız maddelerdeki sorunlardan şikâyetçiyseniz, çözüm karbonat kullanımından geçmektedir. Uygulayacağınız maske yöntemleri ve karbonat kullanımları ile bu sorunları en aza indirebilirsiniz

HENÜZ YORUM YOK