Kadınlarda Cinsel İsteksizliğe Ne İyi Gelir ?

0

Seks hayatı eşlerin arasındaki bağlılığı ve yakınlığı için oldukça önemli bir unsur. Evliliğin mutlu bir şekilde ilerleyebilmesi için her iki tarafın da iyi bir seks hayatı olmalı. Ancak bazı durumlar eşlerin elinde olamayabilir. Farklı durumlar cinsel hayatı olumsuz etkileyebilmekte. İşte bu olayda bayanlar ve baylar birbirinden ayrılmakta. Erkekler ve kadınların seks hayatındaki isteğini arttıran bitkisel gıdalarda farklı olmakta tabii.
Çemenotu, Enginar, Adamotu, Ceviz, Darı fülfül, Fındık, Kargabüken, Koka, Salep, İncir ve Susam seks hayatındaki isteksizliğe iyi gıdaların başında gelmekte.

Çay, kahve, çikolata: Bu gıdalar kafein içeren bitkiler oldukları için uyarıcı etki yapar. Özellikle kahve ve çayın dozunu iyi ayarlamak gerek çünkü fazla tüketildiklerinde kişide sinirlilik ve uykusuzluk etkisi gösterir. Çikolata zaten mutluluk vermesi ve uyarıcı etki yapması ile bilinen bir besin kaynağıdır.

Ginseng: Afrodizyak etkisi yüksek olan bu bitki cinsel isteksizliğin sonlanmasında oldukça etkili. Çoğunlukla hazır olarak kullanılır.

Çemenotu: Östrojen hormonu fazla salgılaması ile bilinen çemen otu, bayanlarda görülen cinsel isteksizlik için çok yararlı.

Zencefil: Afrodizyak etkisi yüksek olan zencefili çay olarak tüketebileceğiniz gibi aynı oranda yaş zencefille hazırlayacağınız bir su bardağı limonatanın içine ekleyerek de tüketebilirsiniz.

Haşhaş: Uyarıcı etkisi sayesinde seks hayatınızın daha canlı olmasını sağlar.

Polen: Son dönemlerde yarattığı afrodizyak etkisi ile tercih edilen polenin içerisinde belli miktarda testosteron ve diğer cinsel hormonları yer almakta. Yapısında vitamin, mineral ve aminoasitte bulunmakta.

Rezene: Eski çağlardan beri bilinen rezene yarattığı afrodizyak etkisi sayesinde gün içerisinde bir parça tüketilmesi cinsel isteksizliği sonlandırır. Bu bitkinin tohumundan çay yaparak da tüketmeniz mümkün.

Lavanta: cinsel hayatınız güçlendiren lavantayı yemek içerisine ve salataya ekleyerek tüketmeniz olası.

Keyifli günler dileriz.

HENÜZ YORUM YOK