Kadınlar İçin Cilt Bakımı Önerileri

0

Cilt Bakımı Neyi Amaçlar?

Cilt bakımı sadece güzel görünmek amacıyla yapılmamaktadır. Vücuda bakım yapılması ruh ve beden sağlığını da korur. Sağlıklı görünen bir cilt aynı zamanda yüksek morale sahip olunması açısından önemlidir. Güzelliğin en önemli parçası güzel görünen bir cilttir. Cilt tipine uygun bakım ürünleri seçilmesi cildin normal işlevini sürdürmesi için önem arz eder.

Cilt bakımı evde kolay yapılan maskeler ile haftada bir ya da iki kez yapılabilir. Daha sonra profesyonel cilt bakımı ile sürdürülür. Profesyonel bakımlar ile amaçlanan cildin alt katmanlarına inerek buralara bakım ürünlerini ulaştırmaktır. Böylelikle cildin tazeliği ve gençliğini koruması devam edecektir.

Cilt Tipleri Nelerdir? 

Normal cilt; bu cilde sahip olan kişilerde gözenekler kapalıdır. Cilt problemi fazla olmayan cilttir. Çok özel bir bakım gerektirmez.

Karma cilt; yüzde ki T bölgesi yağlıdır. Diğer bölgeler ise kurudur. Yağlı bölgelerde açık gözenekler bulunur.

Kuru cilt; mat bir cilt tipidir. Gözenekler küçük ve kapalıdır. Cildin yapısı ince olduğundan kırışma eğilimi yüksektir.

Yağlı cilt; sivilceli ve yağ gözenekleri açık olan cilt tipidir. Ciltte aşırı bir parlama vardır.

Olgun cilt; hücre yenilenmesinin yavaşlaması sonucunda oluşan cilt tipidir. Cilt olduğundan daha kalın ve kaba gözükür. Yağ dokusunun zayıflaması sonucunda ise ciltte kırışıklıklar oluşmaktadır.

Cilt Bakımı Neyi Amaçlar?

Cilt Bakım Önerileri

Erken uyumak cilt için faydalıdır. Günün stresini atarak eski haline gelmesi için kişinin uykuya ihtiyacı vardır. Eğer gün içerisinde stresten kaynaklı olarak gerilen cilt uyku ile eski haline getirilmez ise kırışıklıklar oluşmaya başlayacaktır. Stres yaşlanmayı hızlandırıcı bir faktördür. Bu yüzden gün içerisinde olabildiğince stresten uzak durulmalıdır. Strese iyi gelen spor olan yoganın yapılması tavsiye edilir. Cildin nemlendirilmesi önemlidir. Nem içerisinde su tutacağı için cildin daha dolgun görünmesini sağlayacaktır.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here