İlişkinizdeki Güçlü Taraf Kim?

0

İlişkiler ve insanlar, binalar gibidir. Eğer temelde bir çürük veya eksik varsa, her sarsıntıda yıkılma tehlikesi içine girerler. Bir ilişkiye girdiğinizde hep ezilen ve güçsüz olan taraf siz oluyorsanız, bu muhtemelen sadece aşk hayatınızda değil, diğer ilişkilerinizde de böyledir. O zaman çözüm sizin binayı kuvvetlendirmekten geçiyor.

Öncelikle bu zayıf enerjinin temeline inmek gerekiyor. Neden kendinizi bu kadar güçsüz ve aciz görüyorsunuz. Özgüveninizi yok eden olay neydi? Belki sır, çok eskilerde, çocukluk günlerinizde saklı! O zaman önce o temel sorunu bulmak için adım atmaya başlayın.

Başka birini çok sevdiğiniz için bu duruma katlandığınız yanılgısı içinde olabilirsiniz ancak sevmeniz gereken en önemli kişiyi gözden kaçırdığınızı fark etmeniz gerekiyor: Kendinizi! Kendini sevmeyi öğrenmiş birisi, başkasının kendini manipüle etmesine, aciz duruma düşürmesine ve sürekli ezmesine göz yummaz. Bunu yapıyorsanız, kendinizi sevmeme haliniz oldukça endişe verici boyutta demektir.

Risk almaktan korkmayın! Bazı şeylerin kaybı, aslında sizin kazancınızdır. Bazen biten bir ilişkinin ardından ağlamak yerine, sevinçten göbek atmanız gerekir. Kazancınız, yaşamınızdır, siz bunun farkında değilsinizdir.

Her adımınız hayatınızın bundan sonrasını etkileyecektir. Tıpkı daha önce verdiğiniz kararları şimdi bulunduğunuz yerde olmasını etkilediği gibi. Ama sizin öncelikle kararlı davranmanız gerekir. Kendinize, kendinizle ilgili sözler verin ve uygulayın.

Daha önce kendinize verdiğiniz sözleri tutmamış olabilirsiniz. Bu her Pazartesi diyete başlamak veya sigarayı bırakmak gibi sözler olabilir. Ancak hiçbirisi kötü bir ilişkiden kurtulmanız kadar önemli değildir. Çünkü bunu başardığınızda, geri kalan her şeyi yapabileceğinize olan inancınız da geri gelecektir.

İçinizdeki o korkmuş, sindirilmiş ve eski öğretilerle kandırılmış çocuğu bulun. Eskiden başınızdan ne geçmiş olursa olsun, artık şartlar aynı değil. Bunu ona hatırlatın ve hayatınızın geri aklanı için risk alın.

İlişkide bulunduğunuz insanı değişime zorlayın ama defalarca şansı olmayacağını söyleyin ve ilk hatasında artık bunun düzelmeyeceğine inanarak yolunuza devam edin. Tek başınıza başaramıyorsanız, sevdiklerinizden ve profesyonellerden yardım alın.

Siz bu hayatın da, ilişkinin de zayıf halkası değilsiniz!

HENÜZ YORUM YOK