İlişkide Tutkuyu Geri Getirme Stratejileri

0

İlişkilerde zamanla aşk ve tutku azalır ve onun yerini yoğun bir sevgi ve bağlılık almaya başlar. İlişkinizde ilk zamanki gibi tutku arıyorsanız ve yitip giden güçlü duyguların geri gelmesini istiyorsanız küçük yöntemlerle tüm bu duyguları geri getirebilirsiniz. İlişkinin başından sonuna kadar her çift ilişkilerinde ilk günkü tutkunun kalmasını ister. İlişkinin ilk zamanlarındaki heyecan ve aşk zamanla azalmaya ve tutkulu anlar zamanla bitmeye başlar. Küçük maceralar, küçük sürprizler ilişkinin ilk zamanlarında tutkunun alevlenmesini sağlar fakat zamanla bu aktiviteler azaldığı gibi tutku da azalır.

İlişkinizin her döneminde tutkuyu ayakta tutabilmek için günlük ihtiyaçlarınızı ve sorumluluklarınızı arada sırada erteleyerek sevdiğiniz kişiye vakit ayırmalısınız. Günlük hayatta kadınlar, çocukların telaşı, ev işleri, temizlik, iş yorgunluğu, trafik stresi, hastalıkların olumsuz yansıması gibi hayatın içindeki rutinlerle meşgul olurken kendilerine ve sevdiği kişiye vakit ayırmak da zorlanacak hale gelebilirler.

İlişkinizi canlı tutmak için ilkleri hatırlamanızı sağlayacak eski fotoğraflarınızı tozlu raflardan indirerek onlarla kaplı bir masada sevdiğiniz ile güzel bir akşam yemeği yiyebilirsiniz. Eski hatıralarınızı anımsamanız tutkunuzun yerine gelmesini sağlayacaktır. Sevgilinizle ilk öpüşmenizi, ilk buluşmanızı ve gittiğiniz ilk yerleri sevgilinize hatırlatarak eski günleri yeniden yaşayabilirsiniz.

Eşiniz ya da sevgilinizle daha çok iletişim kurmaya özen göstermelisiniz. Evdeki tüm teknolojik eşyaları ve eş işlerini bir kenara bırakıp zamanınızı sadece birbirinize ayırmalısınız. Sadece ikiniz olmak üzere özel ve çok güzel bir gün planlayabilir ve ilişkinize yeni bir nefes katabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK