Ihlamurun Cilde Faydaları ve Ihlamur Maskesi

0

Sarı ve beyaz renklerden oluşan yaprak ve çiçekleriyle birçok faydası bulunan bulunmaktadır. Özellikle soğuk kış aylarındaki tercihimiz olan ıhlamur soğuk algınlığına fazlasıyla iyi gelmektedir ve bunun gibi birçok hastalığın bitkisel tedavisinde de kullanılmaktadır.

Ihlamurun Cilde Faydaları Nelerdir?

Gece uyumadan önce içeceğiniz ıhlamur vücudun terlemesini sağlayarak toksinlerin vücutta dışarı atılmasını sağlamaktadır. Demleyerek kullandığınız ıhlamur çayı ile cildinize uygulayacağınız buhar banyosu sayesinde cildinizdeki kirler atılır, siyah noktalar yok olur ve cilt gözenekleri açılır. Küvet içerisine ıhlamur çayı eklediğiniz takdirde vücut oldukça rahatlar.

Gözlerinizin üzerine uygulayacağınız ıhlamur çayı, gözlerinizin şişmesini de engellemektedir. Cilt hücrelerini hafifleştirerek cildinizin daha genç görünmesini sağlar. Ayrıca kırışıklıklara da iyi geldiği bilinmektedir. Her sabah içeceğiniz 1 bardak ıhlamur çayı ile cildinizi gençleştirebilirsiniz. Krem üretici firmaları da ürünlerinde ıhlamur kullanmaktadır. Ciltteki soyulmalara karşı bir önlem olarak kullanılabilir ve ciltlerde oluşabilecek tahrişleri engeller. Kaşıntılı sedef hastalıklarına karşı, hem ıhlamur çayı içebilir hem de vücudunuza masaj yardımıyla sürebilirsiniz. Yaz aylarında ıhlamuru dondurarak cildinize sıkabilirsiniz. Hem güzel görünmek hem de serinlemek için bu yöntem kullanılabilir. Hassas ciltlerde oluşabilecek çillerin yok olmasını sağlayarak, kırışıklıkları da önleyebilmektedir.

Bitkisel tedavilerin ciltlere olan etkisi oldukça fazladır. Sadece ilâç kullanımı yaparak cilt sorunlarına karşı tedbir alabileceğiniz gibi ekstra bitki özleriyle vücudunuza uygulayacağınız masajlar sizleri uzun süreli sağlıklı hale getirecek ve sürekli kullanımında ise farklı rahatsızlıklar yaşamanızı engelleyecektir.

HENÜZ YORUM YOK