Hızlı Makyaj Nasıl Yapılır ?

0

Kadınlar için güzel görünmek, gün içinde dinamik ve zinde görünmek için makyaj hileleri ile yüzüne ışıltı vermek oldukça önemlidir. Bu açıdan bakıldığında kadınların vazgeçemedikleri bir kaç parça makyaj malzemesi her daim çantalarının bir köşesinde olur. Her fırsat bulduklarında aynaya bakmayı ihmal etmeyen kadınlar arada birde makyajlarını tazelemekten de geri kalmazlar.
Çok acil durumlarda bile makyaj yapmadan dışarı çıkmak istemeyen kadınlar bir çırpıda kendi makyajlarını yaparak güzelliklerini sağlamakta eksik kalmazlar. Erkeklerin beş dakikada geliyorum dedikleri yalan gibi kadınlarında beş dakikada çıkıyorum yalanı gibi güzel görünme istekleri her zaman beklenmelerine neden olmuştur. Fakat bu bekleyişte sonuç o kadar etkili oluyor ki değiyor ve kızmaya fırsat vermiyor.
Gelelim hızlı bir makyaj nasıl yapılır sorusunun cevabına.

Hızlı makyaj yapmak için cildinizdeki hataları kapatmak ve cildinizi daha canlı göstermek için elinizde CC krem varsa sürün yok ise o zaman bir parça fondöten ve kremi karıştırıp doğal bir CC krem elde edip yüzünüze iyice yedirin. Gözlerinize koyu bir far sürmektense açık pastel renklerde özellikle bej tonlarda bir far sürün bu sizin doğallığınızı koruyacak ve abartıya kaçmadan gözlerinizi belirginleştirecektir. Eyliner veya kalem ile gözlerinizin üst kısmını belirginleştirip kirpiklerinize süreceğiniz rimel ile göz makyajını bitirmiş olursunuz. Yüzünüze renk vermek için şeftali rengi veya bronz tonda bir allık ile elmacık kemiklerinizi belirginleştirdikten sonra dudaklarınıza da açık pastel tonlarda bir ruj veya parlatıcı sürmeniz makyajınızı bitirmenizi sağlayacaktır.
Gündüz yapılan ve cildinize canlılık kazandıran bu tür makyajlar sizin gün içinde yorgun görünmenizi de engeller. Bir kaç dakikada yapılan bu makyajınızı gün içindede tazelemeniz sizin her daim güzel ve bakımlı görünmenize sebep olacaktır.

HENÜZ YORUM YOK