Güzellik mi ? İşte Size 10 Küçük Öneri

0

 

Bilindiği üzere güzel görünmek , insanlar tarafından beğenilmek biz kadınlar için çok önemlidir. Bazen öyle günler olur ki güzel görünmek için ayna karşısında saatlerimizi harcarız. Ama şunu unutmayın ki her kadın güzel ve özeldir. Sadece güzelliğimize güzellik katmak için birtakım önerilerde bulunacağız.

Güzel mi görünmek istiyorsunuz ? İşte şimdi size 10 küçük öneri :

  1. ÇABALAYIN : Güzel olmak çok da zor değildir fakat bu yolda bir takım çabalar vermemiz ve bu iş için tembelliği unutup kendimize zaman ayırmamız gerekmektedir. Unutmayın hanımlar ‘ Azmin sonu zaferdir.’

 

  1. GÜLÜMSEYİN: İçten, sıcak , samimi bir gülümseyiş karşımızdaki kişiye güzel görünmek için etkili bir yoldur. Doğal olmalı ve yapmacık gülümsemelerden kesinlikle kaçınmalıyızdır. Fakat bunun için bir de bakımlı ve beyaz dişlere ihtiyacımız vardır. Bakımlı dişlerimiz varsa girdiğimiz ortamlarda bu bize artı puanlar kazandıracaktır.

 

  1. SAĞLIKLI BİR CİLT : Bazen kalıtımsal bazen de yeme-içme de yapılan hatalar sebebiyle cildimizde akne ve siyah nokta problemleri oluşmaktadır. Öncelikle sağlıklı ve genç görünen bir cilt için bol bol su içmeliyiz , sağlıklı beslenmeliyiz. Uyumadan önce kesinlikle cilt temizliğimizi yapmalıyız ve cildimizi nemlendirmeye özen göstermeliyiz. Haftada en az bir kere cildimize maske uygulayabiliriz. Bunun için büyük paralar harcamanıza yoktur , elimizde bulunan birçok malzemeyle maske yapabiliriz.

 

  1. KIYAFETLER : Kıyafetlerimiz her zaman temiz ve özenli olmalıdır. Ama en önemlisi de bedenimizi tanımamız gerekmektedir ki giydiğimiz kıyafetler bize yakışsın. Pahalı ya da güzel ve popüler olduğun için değil kendimize ve bedenimize yakışan kıyafetleri tercih etmeliyiz.

 

  1. MAKYAJ : Makyaj, günlük yaşamımızda bizler için neredeyse vazgeçilmezdir. Ama önemli olan makyajı doğru bir şekilde uygulamaktır. Makyaja başlamadan önce kesinlikle cildimizi nemlendirmeliyiz ve bir süre beklemeliyiz. Çünkü nemlendirdikten hemen sonra makyaja başlarsak ciltte kötü görünümler oluşabilir. Daha sonra fondöten ve ardından pudra uygulamalarını gerçekleştirmeliyiz. Makyajda önemli bir nokta ise gözlerimizdir. Akan bir göz makyajı istemiyorsak gözlerimize far bazı sürerek bir süre bekletmeliyiz. İsteğimize göre eyeliner çekebilir ve maskara uygulayabiliriz. Dudaklarımızda rujun kalıcılığını artırmak için önce pudra sürüp sonra ruju sürmeliyiz. Diyelim ki o gün kötü bir ruh halindesiniz ve içinizden makyaj yapmak gelmiyor. En azından bir allık sürerek yüzümüzü renklendirebiliriz.

 

  1. DURUŞ : Makyaj her zaman güzel olmak için yeterli bir yol olmayabilir.Beden duruşumuz da önemli bir noktadır.Bu nedenle her zaman dik durmalıyız.Dik durmak , kendimize olan güvenin bir yansımasıdır. Aynı zamanda daha uzun , daha ince ve daha kendimizden emin görünürüz. Kendine güvenen kadında güzellikte bir adım öndedir.

 

  1. SAÇLAR : Her zaman uzun ve dolgun saçlar erkekler için daha çok çekici ve tercih edilen saç tipidir. Ama yine de yüz yapımıza uygun olan saçları tercih etmeliyiz. Artık saçlarımızı şekillendirmek için düzleştirici, maşa gibi birçok alet kullanmaktayız ve bu da saçlarımızda kırıklara sebep olmaktadır. Ara ara saçlarımızdaki kırıkları aldırarak ve çeşitli yağlar kullanarak saçlarımızı daha dolgun ve sağlıklı gösterebiliriz.

 

  1. UYKU : Uzmanların da belirttiği gibi günlük 8 saatlik uyku ihtiyacımızı almamız gerekmektedir. Eğer uykumuzu almazsak yorgun oluruz ve yorgunluk bizde gözaltı morlukları , gözlerin solması gibi gözle görülür etkiler yaratacaktır. Bu durumu engellemek için uyku ihtiyacımız karşılamamız gerekmektedir.

 

  1. FAZLA KİLOLARDAN KURTULALIM : Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki ne aşırı kilolu ne de aşırı zayıf olmalıyız . Kısacası ideal kilomuzu belirleyerek ona sahip olmalıyız. Yeme bozuklukları sebebiyle kilo alarak güzelliğimizi aldığımız kilolara teslim ediyoruz. Bu durum bizi mutsuz etmekle birlikte olduğumuzdan daha yaşlı görünmemize de sebep olmaktadır. Kilo vermek için hareket etmemiz gerekmekte ve aldığımız kaloriden daha fazla kalori harcamalıyız. Bunun için illa spor salonlarına gitmek zorunda değiliz en basitinden dışarın çıkın ve doğayla baş başa bir yürüyüşe başlayın. Bir de yanına müziği ekledik mi sporun yanına bir de eğlence katmış oluruz.

 

  1. KENDİN OL : Tarkan’ında dediği gibi ‘Başkası olma kendin ol / Böyle çok daha güzelsin.’ sözü geliyor aklıma . Unutmayın ki güzellik demek bir başkası olmak, ona benzemek ya da popüler olanı uygulamak değildir. Bize yakışanı ve kendi tarzımızı bularak güzelliği yakalayabiliriz. Bu da güzelliğin yanında bize bir de özgüven takviyesi de verir.    HER KADIN GÜZEL VE ÖZELDİR.

 

HENÜZ YORUM YOK