Gözaltı Torbalarına Veda Edin

0

Gözler insan vücudunun en fazla göz önünde olan bölümüdür desek yanlış olmaz. Yalnızca gözlerdeki parlaklık, canlılık bile daha sağlıklı ve genç bir görünüm sağlayabilir. Diğer yandan yorgun, sarkmış göz kapakları sağlıksız, enerjisiz ve halsiz bir izlenim uyandırır. Ama şanslıyız ki bu gibi sorunları çözebilecek göz kapağı estetiği uygulamaları mevcut.

Çoğu insan estetik ameliyat yaptırırken yüzün alt bölümleri ve boyun bölgesine odaklanır. Aslında göz bölgesi, diğer vücut bölümleriyle karşılaştırıldığında estetik olarak en büyük ilerlemeyi sağlayabileceğimiz bölgelerden biridir. Buna rağmen göz çevresi estetiği genellikle ilk akla gelen seçeneklerden biri olmaz. Göz çevresi estetiği yapılarak elde edilecek genç görünüm diğer birçok estetik ameliyattakinden daha fazladır. Ayrıca olası riskler ve harcanacak para da göz çevresi estetiğinde daha düşüktür.

Göz kapağı estetiği operasyonları genellikle üst göz kapağının yaş ve yerçekimi etkisi ile sarkması nedeniyle yapılır ve bu durumu düzeltmeyi hedefler. Bu bölgeden biraz daha aşağıda göz altı bölgesinde de göz altı torbalarına yönelik girişimler gerçekleştirilebilir.

Göz kapağı estetiği genellikle lokal anestezi altında yapılır. Operasyon sırasında uyanık olsanız da sakinleştirici bir ilaç sayesinde kendinizi rahat hissedeceksiniz. Göz kapaklarınızdaki fazla deri dokusu çıkartılacak ve kalan parçalar birbiri ile birleştirilecektir. Yara izleri farkedilmesin diye operasyon kesileri göz kapağınızdaki çizgilere paralel yapılacaktır. Operasyon sonrası gözlerinize küçük bandlar yapıştırılır. Aynı gün eve çıkmanız yapılan işleme bağlı olarak mümkün olabiliyor. Yine birkaç gün boyunca kontakt lens kullanmamanız vemakyaj yapmamanız gereklidir. Operasyon sonrası erken dönem genellikle rahat geçer. Kişi iş koluna bağlı olarak 5 gün sonra işine dönebilir.

Üçüncü haftadan sonra operasyonun yüzünüze verdiği, yaklaşık yeni şeklin farkına daha iyi varır ve keyfini çıkarmaya başlarsınız.

HENÜZ YORUM YOK