Göz Makyajı Teknikleri

0

Bu yazımızda sizlere sunacağımız göz makyajı teknikleri ile bakışlarınızın daha güzel olmasını ve ön plana çıkmasını sağlayabileceksiniz. Örneğin; yüz şeklinize bağlı olarak gözleriniz birbirine yakın mesafede ise, makyaj yaparken bu duruma dikkat etmelisiniz. Mesafeyi daha uzak göstererek farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Göz kapaklarınızın üzerine koyu renkli farlar yardımıyla yaptığınız gölgelendirmeler uygun olacaktır. Eğer gözleriniz birbirinden uzak duruyorsa, dış göz kapaklarınıza daha açık renkler kullanıp, güzel bir göz makyajı elde edebilirsiniz.

Göz Makyajı Önerileri

Genelde tavsiye edilen açık tonlarda mavi renk göz kalemleridir. Bu sayede göz içlerinizin parlamasını sağlayabilirsiniz. Kirpik tarağı kullanarak, birbirine yapışan kirpiklerinizi ayırabilir ve çok güzel bir görünüm elde edebilirsiniz. Çeşitli ürünler kullanarak, kirpiklerinizi daha güzel göstermeniz de mümkün. Kirpik bigudilerinizi yaklaşık 5 saniye ısıttıktan sonra kullanabilir ve güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Göz kaleminizi soğuk alanda bir süre beklettikten sonra ucunun açılması daha kolay olacağından, etkili makyajlar uygulamanız daha kolay hale gelmiş olacaktır. Takma kirpik kullanıyorsanız, kullanacağınız bölgeye önce pudra sürün. Çünkü pudra kullanımı, farklı sorunlarla karşılaşmanızı engelleyecek ve sağlıklı bir şekilde takma kirpiklerinizi kullanabileceksiniz. Gözlerinizin iri görünmesini istiyorsanız koyu renkleri tercih etmeniz gerekecektir. Bunun yanında yumuşak bakışlara sahip olmak istiyorsanız önerimiz kahverengi ve gri tonlar olacaktır. Rimel kullanımı yapacaksanız da, önce kirpiklerinizi kıvırmanız gerekecektir. Sonrasında uygulanan rimel, daha iyi sonuçlar elde etmeniz için yeterli olacaktır.

Uygulayacağınız bu işlemler sonrasında, etkileyici gözlere sahip olabileceksiniz. İnce ve küçük dokunuşlar sayesinde, gözlerinizin iri ya da yumuşak bakışlara sahip olmasını sağlayabilir ve kirpiklerinize yapacağınız uygulamalarla da, çekici bakışlar elde edebileceksiniz. Bu işlemleri dikkatle uygulamalı ve etkili sonuçlarla rahat bir gün geçirebilmeniz sizin elinizde.

HENÜZ YORUM YOK