Gıdık Eritme Egzersizleri

0

Çene altında oluşan sarkmaları, uygulayacağınız bir takım egzersizlerle eritebilir ve güzel olmayan görüntülerle karşılaşmanızı engelleyebilirsiniz. Herhangi bir cerrahi yönteme gerek kalmadan uygulayacağınız egzersizlerle gıdınızı gerginleştirebilmeniz mümkün. Günde sadece 5 dakika gibi kısa bir sürede yapacağınız bu masaj yöntemini tavsiye ediyoruz.

Gıdık Egzersizi Nasıl Yapılır ?

Öncelikle kolsuz bir sandalyeye oturmanız tavsiye edilir. Başınızı sandalyeye dayadıktan sonra kollarınızı serbest bırakın. Omuzlarınızı dik konuma getirerek bu kez başınızı arkaya doğru atın. Başınızı arkaya doğru atarken ağzınızı yavaşça açıp kapatın. 10 kez yapacağınız bu işlemden sonra gıdınızda herhangi bir sarkma görülmeyecektir. Günün 3 vaktinde 10’ar kez uygulamanız tavsiye edilir.

Gıdık Eritme Maskesi

1’er yemek kaşığı deniz tuzu, yosun, buğday çimi, gliserin, damıtılmış su, sodyum ve karbonatı karıştırdıktan sonra oluşturacağınız maske ile çene altınıza masaj yapabilir ve sarkmaları engelleyebilirsiniz. Oldukça etkili olduğu söylenmektedir.

Doğal ürünlerle elde edeceğiniz karışımlarla beraber, egzersiz yaparak da gıdı eritme işlemi sağlayabilir ve gıdı çevresinde oluşabilecek sarkmaları engelleyebilirsiniz. Bu gibi rahatsızlıklara iyi gelen tedavi yöntemlerinin başında maskeler ve bitkisel tedavi yöntemi gelmektedir. Çünkü doğal ürünler vücudun her noktasında etkisini gösterir ve kendiniz daha iyi hissetmenizi sağlar. Doktorlar da doğal ürünlerle yapılacak tedavilerin her zaman tercih edilmesi ve uygulanması gerektiğinden yanadır. İnternet üzerinden de birçok bilgiye rahatlıkla ulaşabilir ve tedavi amaçlı kullanabilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK