Genital Bölge Kararması

0

Genital bölge kararmasının oluşmasındaki ana etkenler arasında, jilet kullanım alışkanlığının devam ediyor olması, hatalı iç çamaşır tercihlerinin yapılması ve kimyasal madde içeren deodorantların kullanılması bulunmaktadır. Özellikle sıcak yaz aylarında mayo ve bikini kullanan bayanların en büyük korkusu haline gelmiş olan genital bölge kararmasından kurtulmak için bazı yöntemler de bulunmaktadır. Özellikle, bölgenin havasız kalması sonucunda ortaya çıkan bu rahatsızlık, pek çok bayanı rahatsız etmekte ve çeşitli önlemler alınmadığı sürece bu durumun devam edeceği de unutulmamalıdır.

Bitkisel yöntemlerin yanında öncelikle, ilgili bölgeyi havasız bırakmayacak iç çamaşırları tercih edilmelidir. Bunun yanında aşırı terleme riski de, genital bölgede kararmalara sebep olmaktadır. İç çamaşırların özellikle pamuklu olmasına özen gösterilmeli ve hava alan cinsten olması önemlidir. Yine genital bölgede uygulanan epilasyon işlemleri de, kararmaya sebep olabilmektedir. Genital bölge temizliği yaparken kullandığınız kimyasal madde içerikli kokulu kozmetik ürünler, cildin hava almasını önlediği için kararma gibi sorunları da beraberinde getirmektedir.

Doğal Yöntemler

Birçok rahatsızlığın iyileştirilmesinde ve aynı durumların yaşanmamasını sağlamak için kullanılan yöntemlerin çoğu doğal uygulamalardır. Genital bölge kararmaları için, sizlere birkaç doğal uygulama sunacağız. 1 tatlı kaşığı limon suyu ile yine 1 tatlı kaşığı salatalık suyunu karıştırıp, kararma olan genital bölgelerinize sürdükten ve yaklaşık 10 dakika bekledikten sonra yapacağınız temizliğin ardından, genital bölgede yaşadığınız kararmayı giderebilirsiniz. Bu işlemi 2 günde 1 tekrarlamak, sağlığınız açısından da önemlidir. Bunun yanında limon maskesi tarifi uygulayarak da, genital bölgede yapacağınız doğal uygulamalar ile rahatlığa kavuşabilirsiniz. Zerdeçal tozu denilen doğal bir bitki ile beraber, 1’er tatlı kaşığı yoğurt ve limon suyu karışımını, kararma yaşadığınız genital bölgenize masaj uygulayarak, kararmalara karşı önlem almış olacaksınız.

HENÜZ YORUM YOK