Eyeliner Nasıl Kullanılır ?

0

Göz makyajı, kadınların günlük hayatta mutlaka uygulaması gereken bir durumdur.  Göz güzelliğinizin ortaya çıkmasında en etkili yöntem olan göz makyajları sizleri daha bir güzel gösterebilir. Bunun yanında bir de eyeliner sürme teknikleri bulunmaktadır. Yazımızın devamında sizlere bu konu hakkındaki tavsiyelerimizi sunacağız.

Eyeliner Çeşitleri

Son zamanlarda sıkça tercih dilen eyeliner, birden fazla çeşidiyle bayanların vazgeçilmezi haline gelmiştir. Kusursuz ve güzel bakışları beraberinde getiren eyeliner kullanımı oldukça tavsiye edilir. Çeşitleri; dip eyeliner, krem eyeliner, likit eyeliner, jel eyeliner, kalem ve cake eyeliner olarak sıralanmaktadır. Tercih ettiğiniz eyelinerin akmaması, herhangi bir bölgeye bulaşmaması gerekir. Eğer yoğun bakışlara sahip olmak istiyorsanız yumuşak kalemlerle, belirgin bakışlar için ince likit eyelinerlerle, retro ya da kuyruklu bir görünüm için de jel eyeriner kullanmanız gerekmektedir.

Eyeliner Sürme Teknikleri

Başarılı bir eyeliner uygulaması için pratik şarttır. Eyeliner sürerken, göz kapağınızın hareket etmemesi gerekir. Ellerinizde herhangi bir titreme yaşanıyorsa eyeliner sürmekte zorlanır ve yanlış uygulamalara sebep olabilirsiniz. Bu yüzden hızlı davranmanız size zaman kazandırmayacaktır.

Eyeliner Nasıl Kullanılır ?

Göz makyajınıza başlarken, göz pınarlarınızdan uygulayarak devam etmelisiniz. Eyeliner kalemini paralel bir şekilde tutmalı ve ne aşağı ne de yukarıya doğru hareket ettirmelisiniz. Göz kapağının ucundan başlayarak kalın çizgilerle ilerlemeli, diğer uca yaklaştıkça ince çizgiler çekmelisiniz.

Eyeliner oldukça dikkat çekici bir makyaj yöntemidir. Bu yüzden uygulanış aşamasında bir takım zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Sürekli pratik yapmalı ve kendinizi alıştırmalısınız. Eyeliner kullanımı günümüzde oldukça tercih edilmektedir ve pratikliği sağlandığında ise eğlenerek yapılabilmektedir. Bu yüzden bayanların oldukça ilgi ile kullandığı makyaj teknikleri, gözlerinin daha güzel ve canlı görünüm kazanmasını beraberinde getirecek ve eyeliner kullanımlarının devamını sağlayacaktır.

HENÜZ YORUM YOK