Evliliği İlk Günkü Gibi Taze Tutmanın Yolları

0

Evlilik çok uzun bir süreçtir. Ve bir çok duygusal, bedensel, kişisel ve psikolojik değişimler bu uzun süreçte bireylerde yaşanabilir. Bu değişimler birbirinize karşı olan sevgi ve bağlılığınızı, aşkınızı etkileyebilir. Azalma veya artma yönünde tabi. Peki evliliğinizin ilk gün ki gibi tutkulu ve bağlı kalabilmesi için ne yapabilirsiniz. Şimdi bu kriterleri birlikte inceleyelim.

  • İlk olarak birbirinizi sevdiğinizi söylemekten kaçınmayın ve bunu her gün dile getirmeyi alışkanlık haline getirin. Gözlerinin içine bakarak eşinize onu çok sevdiğinizi ve varlığının size huzur verdiğini söyleyin. Kalbine dokunan bu kelimeler bağlılığınızı güçlendirecek ve sevginizi taze tutacaktır.
  • Sabahları eşinizi işe uğurlarken yanağına veya dudağına uzun bir öpücük kondurmayı ihmal etmeyin.
  • Beklemediği bir anda sarılın ve onu şaşırtın. Gün içerisinde onu abartmadan tabi defalarca arayıp bıktırarak değil birkaç günde bir olabilir gün içinde arayarak sesini duymak istediğinizi onu özlediğinizi söyleyin. Emin olun bu onu büyüleyecek ve size olan duygularını kabartacaktır.
  • Akşam yemeklerini birlikte yemeye özen gösterin. Dışarıdan yemek sipariş etmek yerine birlikte yemek hazırlamanız birbirinize olan ilginizi artıracak ve birlikte vakit geçirmenizi sağlayacaktır.
  • Akşamları sohbet etmeden uyumamayı alışkanlık haline getirin. İşiniz, gününün nasıl geçtiği, gün içerisinde neler yaptığı hakkında veya ne hissettiği hakkında sohbet edin. Birbirinize gününüzü ve sizi gün içinde üzen veya mutlu eden şeyleri anlatın. Tabi ikinizin de bu sohbete istekli olması lazım. Tek taraf sürekli karşı tarafa sorular yöneltirse bu sohbetten çok sorgulamaya döner ve iyi vakit geçirmenize değil sonunun tartışmayla bitmesine neden olabilir.
  • Birlikte gelecek hayalleri kurun , gerçekleştirmek istediğiniz ortak amaçlarınız olsun.

HENÜZ YORUM YOK