Ev Yapımı Kolay Sivilce Maskeleri

0

Yüzünüz, cildinizde en önem verdiğimiz bölgedir. Her zaman pürüzsüz, bakımlı ve güzel olmasına özen gösteririz. Yüzümüzü bu kadar önemserken, yüzde çıkan sivilceler, moralimizi bozarak modumuzu düşürebilir.

Evde yapabileceğiniz kolay sivilce maskeleri sayesinde, istediğiniz gibi pürüzsüz bir yüze kavuşmanız mümkün. Maskeleri uygulamadan önce cildinizin temiz olduğundan emin olun. Bir tonik yardımıyla ya da sabunla yüzünüzü temizleyin.

 

Evde Yapılacak Sivilce Maskeleri:

Bal ve Limon Maskesi: Balın içerisinde olan antioksidan özelliği ve limonun içerisinde bulunan vitaminler sayesinde, kısa sürede sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz. Bir çorba kaşığı balın içerisine 4-5 damla limon damlatın. Balı ve limonu karıştırarak, oval hareketle yaptığınız masajla birlikte yüzünüze sürün. 30 dakika bekledikten sonra yıkayın.

Telve ve Diş Macunu Maskesi: Kahve telvesinin içerisine bir tatlı kaşığı kadar macunu ilave edin. İkisini karıştırarak krem kıvamına getirin. Yüzünüzde sivilce bulunan bölgeye sürün. Yarım saat bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

Sarımsak ve Zeytinyağı Maskesi: Sarımsakta olan antioksidan sivilcelerinizi kurutacak, zeytinyağı ise cildinizi besleyerek, cildinize nem kazandıracak. Üç diş sarımsağı ezerek bir kaba koyun. Üzerine bir tatlı kaşığı zeytinyağını ilave edin. Zeytinyağı ve sarımsağı iyice karıştırdıktan sonra, sivilcenizin olduğu bölgeye masaj yaparak sürün. Karışımı, 45 dakika cildinizde beklettikten sonra durulayın.

Gül Suyu ve Limon Maskesi: Bir çorba kaşığı gül suyunun içine 5 damla limon suyunu damlatın. Yüzünüze masaj yaparak sürün. Yüzünüzü yıkamayın ve o şekilde uyuyun. Sabah kalktığınızda bebek gibi yumuşak ve sönmüş sivilceli bir ciltle karşılaşacaksınız.

Karbonat ve Bal Maskesi: En etkili maskelerden biri olan karbonat ve bal maskesi, sivilcelerinizin gitmesine yardımcı olacak. Bir çorba kaşığı balın içine bir çay kaşığı karbonatı ilave edin ve karıştırın. Düzenli olarak uyguladığınızda, sivilcelerinizin yok olduğunu göreceksiniz.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here