Eller için Bitkisel Yağlar

0

Günlük hayatta birçok yerde temas kurduğumuz ellerimize gerekli bakımı göstermediğimiz sürece sağlıklı bir yapıya sahip olamayız. Çünkü el temizliği her şeyden önemlidir. Mikropların tırnak arasına toplandığını ve yüz teması ile vücudumuza aktardığımızı unutmamamız gerek. El bakımının güzelce yapılmaması sonraki süreçlerde, çatlamalara, kurumalara ve el derisinin incelmesine kadar ilerleyebilecektir. Bu yüzden ellerimiz için gündelik sabun kullanımının dışında, kullanabileceğimiz bitkisel yağlar da bulunmaktadır. Evinizde uygulayacağınız çok kolay yöntemlerle, kişisel el bakımınızı yapabilir ve sağlıklı bir hayat sürebilirsiniz.

Zeytinyağı, özellikle saçlarda da kullanılabildiği gibi eller içinde tam bir temizlik ürünüdür. Eller için yapılacak maskelerde kullanılan zeytinyağları, nem oranının çok olması sebebiyle, ellerde yumuşaklık hissi uyandıracak ve dışardan gelebilecek mikroplara karşı savunma görevi üstelenecektir. Kullanılması tavsiye edilmektedir. Zeytinyağının dışında, badem yağları da oldukça etkilidir ve çatlakların sonlanmasına, ayrıca elleri yumuşatmaya kadar birçok özelliği bulunmaktadır. Tek başına kullanabilir ya da limon suyu ile karıştırarak elde edeceğiniz bitkisel karışımlarla elleriniz için bakım uygulayabilirsiniz. Susam yağı da ellere yumuşaklık hissi veren bir diğer yağ çeşididir. Ayrıca saçlar içinde uygulanabilir ve aşırı yumuşaklık hissi sağlanabilir. Kakao yağı, son dönemlerde eller için kullanılabilmektedir. Doğal bakım ürünü sayılabilecek olan kakao yağı, el kırışıklıklarında birebir etkilidir.

Gördüğümüz üzere doğal ürünler, temizlik konusunda bulunmaz nimetlerdendir. Kimyasal maddeler içeren kremler yerine bu gibi doğal ürünlerle, ellerimizi yumuşatabilir, kırışıklıkları engelleyebilir ve daha sağlıklı olmalarını sağlayabiliriz. Bitkisel ürünlerin vücudumuzun her bölgesine yararı olduğu gibi eller dışında özellikle dikkat edilmesi gereken saçların bakım aşamalarında da kullanılarak, bizlerde temizlik hissi yaratmakta ve gün içerisindeki huzursuzluklarımızın yok olmasına neden olabilmektedir. Bu anlamda doğal ürünler her zaman tercih edilmelidir.

HENÜZ YORUM YOK