El Terlemesi Neden Olur ?

0

Hemen hemen birçok insanda görülen el terlemesi, kişileri rahatsız edebilecek seviyelere ulaştığında, bakıma ve tedaviye ihtiyacı var demektir. Günlük hayatta ellerimizi sürekli olarak kullandığımızdan dolayı, el terlemesine de önlem almak zorundayız. El terlemesi, farklı bir rahatsızlığınızın olduğuna işaret olmamakla beraber, psikolojik durumlardan dolayı da ortaya çıkabilmektedir.

Klipsli ETS yöntemi adı verilen bir tedavi yöntemiyle el terlemesi durumu aşılabilmektedir. Anket ve testlerle bu tedavi yönteminin %99’luk bir başarı sağladığı bilinmektedir. Peki, klipsli el tedavisi ameliyatı nasıl yapılır? Koltuk altı bölgesinde açılan bir delikle, deri içerisinde uygulanan bir yöntem ile terleme sorununa karşı çözüm arayışı yöntemine klipsli ets yöntemi adı verilmiştir. Ameliyattan sonra hemen etkisi görülmekte ve terleme yaşanılan bölgenin terlemesini tamamen durdurmaktadır. Bu ameliyat yöntemi için belirli yaş sınırları da bulunmaktadır. El ve ayak terlemeleri için 15 yaş ve üzeri, yüz kızarması ya da terlemesi için de 20 yaş ve üzeri kişilerde uygulanması sağlıklı görülmüştür. El terlemesinde ayrıca krem ve losyon tedavileri de uygulanmaktadır. Ellerinizin avuç içerisine süreceğiniz kremlerle, her akşam uyumadan önce uygulamalı ve sonucunda ise ter bezlerini tıkayarak terlemeyi engellenmesi sağlanabilmektedir. Bazı kişilerde alerjiye sebep olabilmektedir. Aşırı el terlemelerinde botoks tedavisine başvurmanız da uygun olacak diğer yöntemler arasındadır.

Sosyal hayatta birçok aktiviteyi yerine getirememenize sebep olan ve insanlarda huzursuzluk yaratan el terlemesi için tavsiyelerimizi sizlere sunduk. Eğer böyle bir sorun yaşıyorsanız, yukarıdaki yöntemler iyileşme sürecinizi hızlandıracak ve bu sorunu tamamen ortadan kaldıracaktır. En çok tercih edilen yöntemin ameliyat olduğunu da bir kez daha hatırlatmak isteriz. El terlemesinin aşırı düzeye ulaşması durumunda, mutlaka doktorunuzdan yardım almalı ve gerekli tedavi yöntemlerini uygulamalısınız.

HENÜZ YORUM YOK