Doğal Makyaj Teknikleri

0

17Doğal bir görünüme sahip olmak istiyorsanız doğru konuyu inceliyorsunuz. Sabahları uyandığınızda solgun, bitkin bir görünümle uyanırsınız. Ancak her zaman yardımcımız olan makyaj ile bu durumu tersine çevirmek mümkün. Doğal bir görünüm ve makyajınız yok gibi görünmesini istiyorsanız size doğal makyaj tekniği formülü açıklıyoruz…

Sabahları cildinizi makyaja hazırlamanız gerekiyor. Yağlı cilde sahipseniz cildinizi sabahları tonikle silin. Kuru veya normal cilde sahip olan bayanların günlük sulu nemlendiriciler ile cildini temizlemesi gerekir. Burası çok önemli! Nemlendirici kullanırken mutlaka su bazlı nemlendiricileri tercih edin. Kahve içmek için 20 dakikamız var.

20 dakika bekledikten sonra sıra geldi doğal makyaj uygulamamıza. Nemlendirici sünger yardımıyla, köpük veya hafif fondöten kullanacağız. Ancak yüz kemiklerinizin hizasına dikkat edin. Sünger kullanmanızı tavsiye ederiz. Çünkü daha etkili bir şekilde dağılım sağlar ve doğal etkiye yardımcı olur.

  • Koyu renklerden vazgeçiyoruz çünkü doğallık istiyoruz. Bu yüzden en uygun olanlar şeftali veya turuncu renk tonlarına yakın olan allıklar. Size uygun olanını kullanın. Gözlerimizi belirgin hale getireceğiz! bu yüzden elmacık kemiklerinin hemen altına allığı uygulayın. Cildiniz kolay kızarıyorsa T bölgesine aydınlatıcı pudra sürün.
  • Ayrıca pudra sürmenizi kesinlikle öneriyoruz. Hem kuruluk verir hem de doğallık. Yağlı cildi olan bayanlarında fondöten yerine pudra sürmelerini şiddetle tavsiye ediyoruz.
  • Sıra geldi kaşlara. Kaşlarınızı şekillendirmek için kaş fırçasına ihtiyacımız var. Çoğu zaman koyu göz farından daha etkili olan bir yöntemdir kaş kalemi, kullanabilirsiniz. Göz çevremize aydınlatıcı ve kapatıcı sürüyoruz. Ten rengi far tercih edebilirsiniz.
  • Göz makyajını tamamlamak için maskara ve dipliner kullanıyoruz. Amacımızı doğal bir görünüm. Bu yüzden abartı ve şekillerden kaçınıyoruz.
  • Şimdi belki ruj kullanmak istiyor olabilirsiniz ancak bunu kesinlikle unutun. Dudaklarınızı diş fırçası ile fırçalayın ve sonrasında hafifçe vazelin sürün. İlginç gelebilir ancak bebek yağı ile yumuşak ve dolgun görünmesini sağlayacağız bu yöntemle.
  • Bu işlemler için yüzümüzü hazır hale getirmemiz gerekiyor elbette. Bu yüzden haftada 2 kez yüz maskesi yapmanızı gerekiyor. Ayrıca en üşendiğiniz durumlarda bile makyajınızı mutlaka temizleyin ve cilt bakım ürünlerinden yüz tipinize uygun olanları kullanın. Ayrıca yüzünüzü her zaman gül suyu ile temizlemeye çalışın.

HENÜZ YORUM YOK