Doğadaki Önemli Gençleştiriciler

0

Cildin yaşlanmasını doğrudan neler etkiliyor?

Gençleşme aracı olan, muhteşem sırlar neler? Kırışıklıklar, lekeler, sivilceler, sarkmalar.. Herbalist Tarkan Güveloğlu, güzellikte, genç kalmada rolü olan önemli doğal rehberleri anlatıyor.
12

Doğadaki en önemli gençleştiriciler

Deri dokusunu güçlendiren ve sıkılığını, esnekliğini artıran, cildi yeniden yapılandıran bitkisel kaynaklar, genç kalmanın sırrını taşıyor. Doğal bazı bitkilerin içeriğindeki yağ veya tohumlar bir araya geldiğinde, cilt 2 aydan daha kısa süreçte yenileniyor. Yüz gençleştirmede bazı doğal bitkilerde var olan doğal içerikler ve zengin maddeler kadınlar için muhteşem bir şans! ( “Doğal içerik” denildiğinde gerçekten DOĞAL yetiştirilmiş, işlenmiş ve üretime doğal yollarla katılmış bitkilerden söz ediyorum:) Doğal kozmetikler dış etkenlerin cildi yıpratmasına karşı koruyor.

Aynı zamanda, hızlı bir şekilde doğal bir iyileşme sağlar deride. Yaşlanmanın sevimsiz sonuçlarından korur. Kırışıklıkları gideren, cilde canlı ve pembe bir görüntü veren bir çok özel madde barındırır. Bundan sonra bana ayrılan bu bölümde size, bilmediğiniz ama merak ettiğiniz doğal güzellik rehberleri hakkında bilgi vereceğim sevgili mynet okurları. İlk yazımı gençliğe yol açan, gençliği sabit kılan doğadaki bazı özel bitkisel maddelere ayırdım.

Güzellikte en önemli araç: Saf argan yağı
Doğal bir bitkinin, kökü, gövdesi, çiçeği, tohumu veya içindeki sıvısının neye, nasıl iyi geldiğine örnek olarak argan yağını anlatmak istiyorum. Yıllardır yüzlerce kaynaktan takip ettiğim ve bizzat doğadaki örneklerle uygulamalı olarak sonucunu gördüğüm birçok araştırma, argan yağının iyileştirici ve gençleştirici özelliklerini ortaya serdi.

Argan ağacı sadece Fas’ta yetişiyor. Yeşil zeytine benzer meyvesinden yağ elde ediliyor. Zeytinyağından kat kat fazla cilde yarar sağlıyor bu yağ. Yüzlerce yıldır Fas topraklarında yetişen ve yüzde 80 doymamış yağ asitleri ve antioksidanlar barındıran argan ağacının meyvesi, doğanın eşsiz hediyesi. Bütün kadınlar argan yağına gereken değeri vermeli. Ancak, Argan’ın gerçekten doğalını “saf” olanı bulmanız gerekir..

Isırgan tohumu yağındaki mucize
Her zaman sağlıklı yaşamı ve güzelliği doğal bir şekilde sağlamak amacıyla doğanın güçleri insanlara hizmet etmek üzere tasarlanmış adeta!

Pürüzsüz cildi oluşturma sırları büyük ölçüde ısırgan çekirdeği yağında da var. O yüzden kadınlar bu yağın da kıymetini bilmeli. Isırgan hem yağı, hem yapraklarının özüyle, hücrelerin yıkımına karşı özel bir koruma kalkanı oluşturuyor.

Yıllardır bütün özelliklerini araştırdığım gençlik bitkisi narın çekirdekleri de özellikle güzellik ve bakım için kullanılıyor. Doğal özlerindeki onarıcı maddelerle, hücre düzeyinde etki yapıyor. Ciltte “temelden yenileme”yi sağlıyor. Yüzü, eski günlerdeki görünüme kavuşturuyor. Muhteşem bir doğal güzellik geliştiriyor.

Pırıltılı, canlı bir cilt için üzüm çekirdeği
Üzüm çekirdeği yağı da kadınlar için mucizevi yağlardan biri. Kırışıklıklar, lekeler, sivilceler ve sarkmaların çözümünde daha çabuk işlem yapıyor.. Ciltte belirgin bir düzgünlük sağlıyor. Yüzde pırıltı veren düzgünlük şundan dolayı önem taşıyor: Parlak ve pürüzsüz bir cilt, karşı cinse gençlik ve sağlık sinyali gönderir! Bu özelliklere sahip bir kadın, “potansiyel eşi” etkilemede diğer hemcinslerine göre daha fazla öne çıkar..

Doğadaki güzelleştiricilerin en büyük avantajı cilde “gerçek parıltısını” kazandırmasıdır.. Üzüm çekirdeği yağı bu araçlardan biridir. Bu konuda
0 216 414 97 16 no’dan daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İvillage okurlarına günün her saati hizmet
Doğanın rehberliğinde cilt sorunlarınızla savaşın. Beni telefonla arayın, maille de her türlü sorunuzu iletebilirsiniz. Mynet.com okurlarının cilt sorunları ve doğal zayıflama yöntemlerine dair sorularını mutlaka yanıtlıyorum. Doğanın iyileştiricileri hakkında günün her saatinde her türlü yardımı istemekte tereddüt etmeyin. Sağlıklı, dengeli bir beslenme planı ve aktif bir yaşam tarzı, doğal yollarla yeniden kazanılan güzelliği ve gençliği kalıcı hale getirin!

Herbalist Tarkan Güveloğlu

www.abtdogalurunler.com

0 216 414 97 16

[email protected]

HENÜZ YORUM YOK