Diş Temizliği Nasıl Yapılmalı

0

Bugün size dişlerden bahsedeceğim, sonuçta ilk izlenim dediğimiz şey de dişlerin önemi büyük peki nasıl bakmalıyız? Dişlerimize sigara kullanan birini baz alalım, sigaranın zararları tabi çok fazla ancak işin sağlık boyutunu geçelim sigara kullanan biri olarak beni en çok rahatsız eden kısmı sigaranın dışa vuran yüzü bu ise dişlerdeki sarı lekeler.

İlk olarak o sarı lekelerle etkileyici gülüşler saçmayı düşünmüyorsunuz umarım ilk işiniz belli, hayır size sigarayı bırakmayı da önermeyeceğim, ancak gidin ve dişlerinizi temizletin altını çiziyorum temizletin, beyazlatın demiyorum. Ayrıca dişlerinizi temizletmek diş fırçasıyla tam olarak temizleyemediğimiz dişlerinizin arkasındaki tartarın da temizlenmesini sağlar, yani diş sağlığınız açısından da önemli olduğunu düşünüyorum. Tabi dişleri temizletmek size bembeyaz bir gülüş vaat etmez bunun için ayrıca dişlerinizi beyazlatmanız da gerekiyor. İşin teknik kısmını tam olarak bilemeyeceğim ancak diş hekimimden öğrendiğim kadarıyla organik bir kimyasal madde kullanarak yapılan küçük bir operasyon.

Sigara kullananlar için son bir tavsiyem daha olacak diş macununuzu da buna yönelik yani sigara kullanan kişiler için önerilen macunlardan kullanın. Bunları dikkate alırsanız daha iyi görünen dişlere kısaca daha karizmatik bir gülüşe sahip olabilirsiniz. Bu size önemsiz görünmesin nitekim dişlerinizdeki sarı lekeler ciddi anlamda bir eksidir ve bunu yarım saatte değiştirebilirsiniz.

HENÜZ YORUM YOK