Çocuklara Güneş Gözlüğü Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

0

Çocuklara Güneş Gözlüğü Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaz aylarının başladığı şu günlerde güneş ışınlarından mümkün olduğunca korunmak sağlık açısından oldukça önemlidir. Güneş ışınlarının sağlık açısından faydaları tartışılmaz bir gerçek olsa da yaz aylarında meydana gelen yüksek ışınlar özellikle çocukların sağlığını büyük oranda olumsuz etkilemektedir. Güneş ışınlarına fazla maruz kalan çocuklarda cilt sorunları ya da ileri derece görme problemlerinin meydana geldiği ifade edilmekte. Özellikle göz çevresini koruması nedeni ile Güneş Gözlüğü seçimi oldukça önemli olarak gösterilmekte.

Güneş Gözlüğü seçimi konusunda dikkatli olması gereken ebeveynler için bazı önerilerimiz bulunacaktır. Gözlük seçimlerinde çerçeveden ziyade cam seçimlerine dikkat edilmesi gerekmekte. Polikarbonattan yapılmış camların kullanımı hem güneş ışınlarının yansıtma derecesini, hem de kırılma oranlarını 15 kata kadar önlemektedir. Organik cam seçimleri genel olarak güneş ışınları yansıtırken başarı oranı %100 olarak görülmemektedir. Çerçeve seçimi de çam kadar önemli olup kırılmayacak materyallerden üretilmiş olmalıdır. Aksi durumda en küçük darbede kırılabilecektir. Çerçevenin büyüklüğü ortalama olup ancak yüzü sarabilecek boyutta olmalıdır.

Güneş Gözlüğü seçimi ister kendinize, isterseniz çocuklarınız için olsun kesinlikle ucuz ürünlerden uzak durulmalıdır. Özellikle çocuklar için seçilen gözlüklerin kalitesine mümkün olduğunca dikkat edilmelidir.

HENÜZ YORUM YOK